Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPublikacje ukraińskich portali motywują do pomagania w Bydgoszczy

Publikacje ukraińskich portali motywują do pomagania w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 08 marzec 2022 17:28

Wczoraj wspomnieliśmy, że dla ukraińskiego portalu VINBazar jedną z najważniejszych informacji był przyjazd 20 ton pomocy humanitarnej z Bydgoszczy. Palety zapakowano bezpośrednio w Bydgoskim Centrum Targowo Wystawienniczym, wolontariusze z którymi dzisiaj rozmawialiśmy przyznali, że poznają kartony, co tylko motywuje ich do dalszego pomagania, bowiem widzą, że praca wykonywana tutaj w Bydgoszczy i w regionie jest komuś potrzebna.

 

- Wczoraj otrzymaliśmy bardzo fajną wiadomość – najpierw otrzymałam wiadomość od kierowcy, ze dotarł, a potem patrzę na portalu z Winnicy, że jest rozładowany i akurat poznałam te kartony i łóżka szpitalne, które tam załadowaliśmy – mówi nam Olena, wolontariuszka związana z fundacją EMIC, bezpośrednio zaangażowaną w logistykę na terenie Ukrainy.

 

W czasie, gdy rozmawialiśmy z Oleną pakowane były kolejne dwa tiry, które wyruszyły już na Ukrainę.

 

- To nas motywuje, bo cieszymy się, ze pomoc trafia bezpośrednio do najbardziej potrzebujących, czyli tych co są w Ukrainie i są na froncie. Cieszą nas takie informacje, że ta pomoc jest realna, jest fizyczna i jest bardzo potrzebna, bo najgorsze jest to, że wolontariusze i darczyńcy się angażują, a ta pomoc może nie docierać, może być przejmowana przez wrogie siły, przez nieuczciwych ludzi, a tu wiemy i mamy pewność, że dotarło do najbardziej potrzebujących – mówi radny Jakub Mikołajczak, który od kilku dni zaangażowany jest w wolontariat, który podkreśla przy tym - Nasze półotwarte drzwi w herbie zobowiązują.

 

W Bydgoskim Centrum Tarrgowo-Wystawienniczym każdego dnia jest ogrom pracy, setki wolontariuszy nie tylko przepakowują dary od mieszkańców, ale też prowadzona jest żmudna praca związana z segregacją. Dzisiaj w tę pracę zaangażowani byli uczniowie ze szkół mundurowych. W ciągu kilkudziesięciu minut naszej obecności przyjechało kilka wypakowanych pomocą samochodów, które wolontariusze następnie rozładowali. Jeden z transportów przyjechał ze Szkoły Podstawowej w Królikowie, w gminie Szubin - Przywieźliśmy zaledwie jedną transze darów, spodziewamy się, że sześć będzie do odebrania. Jest to efekt zbiórki jaką przeprowadziliśmy w szkole z udziałem mieszkańców sąsiednich sołectw, a nawet Polaków, Ukraińców i Niemców zamieszkałych w Berlinie, który już dwa razy przywieźli nam busy z odzieżą ,z chemią, z materiałami opatrunkowymi – mówi nam dyrektor tej szkoły Ewelina Marczak.

 

We wtorek na chwilę pojawił się też wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, aby zobaczyć funkcjonowanie tego punku. Jest to bowiem główny punkt dystrybucji pomocy humanitarnej dla województwa kujawsko-pomorskiego. Z tego powodu w jego funkcjonowanie zaangażowani są też żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

 

 

screen z portalu VINBazar

 

Od kilku dni w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym ukraińskim uchodźcom wydawana jest pomoc. Ze statystyk licząc z poniedziałkiem włącznie, darami z BCTW wsparto 2,2 tys. uchodźców.

 


Informacje jak  pomóc Ukraińcom - Pomoc  dla Ukrainy

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ - https://www.portalkujawski.pl/UKRAINA.pdf

 
 
 

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu