Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDojrzewa nam kolejny talent muzyczny. Bydgoszczanka dostała się na Royal College of Music w Londynie

Dojrzewa nam kolejny talent muzyczny. Bydgoszczanka dostała się na Royal College of Music w Londynie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 16 luty 2022 12:04

Chętnych do nauki w prestiżowym londyńskim Royal College na całym świecie jest wielu, ale tylko nielicznym udaje się tam dostać. Ta sztuka udała się Aleksandrze Korzęb, dyplomantce z Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy.

Aleksandrza Korzęb dostała się na kierunek undergaduse Bachelor of Music – Vocal Studies. W bydgoskiej Państwowej Szkole Muzycznych uczyła się na Wydziale Wokalnym, głównie śpiewu solowego, ale do jej zainteresowań należy także gra na instrumentach. Przygodę ze śpiewem rozpoczynała od chórów dziecięcych.

 

Artystka ma nadzieję, że przyjdzie jej zdobyć świat występując w najbardziej znanych operach i salach koncertowych.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Sejmik uczcił uchwałą zapomnianego noblistę ze Strzelna

  W 1907 roku nagrodę Nobla z dziedziny fizyki uzyskał Albert Michelson, który urodził się w 1852 roku w Strzelnie, wówczas będącego częścią Prus. Gdy miał trzy lata jego rodzina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych i to temu krajowi przypisuje się jego Nobla, choć Albert Michelson przez całe życie podkreślał swoje związki z Polską i gdy przychodziło mu wypełniać dokumenty, jako miejsce urodzenia podawał Polskę (formalnie wówczas nieistniejącą).

 • RDOŚ wydał decyzję środowiskową dla zachodniego odcinka drogi ekspresowej S-10

  Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję środowiskową dla odcinka Bydgoszcz – Wyrzysk drogi ekspresowej S-10 – to ważna dla regionu droga, która skomunikuje nas sprawniej ze Szczecinem i Gorzowem Wielkopolskim.. Decyzja środowiskowa to ważny moment procedury formalnej, ale trzeba pamiętać, że nie jest ona prawomocna.

Wiadomości z regionu