Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz jest dzisiaj światową stolicą pianistyki

Bydgoszcz jest dzisiaj światową stolicą pianistyki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 09 grudzień 2021 19:12

We wtorek rozpoczął się XII MIĘDZYNARODOWY KONKURS MŁODYCH PIANISTÓW "ARTHUR RUBINSTIEN IN MEMORIAM" pod Honorowym Patronatem córki Artura Rubinsteina - Ewy Rubinstein. Jest to wydarzenie odbywające się co trzy lata, organizowane przez bydgoskie środowiska medyczne. Przesłuchania uczestników odbywają się w gmachu Akademii Muzycznej.

Konkurs jest dedykowany młodym pianistom, górna granica wieku wynosi 22 lata. Państwowy Zespół Szkół Muzycznych w Bydgoszczy reprezentuje trójka uczniów. Pianistów oceniać będzie Jury pod przewodnictwem Ewy Osińskiej (Polska/Francja), z którą zasiądą też laureatki poprzednich edycji - Valentina Igoshina (Rosja) i Beata Bilińska (Polska), a także Jan Popis (Polska) - dyrektor artystyczny konkursu i Ian Hobson (USA).

 

Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 1993 roku – wygrała wówczas 14-letnia Rosjanka Valentina Igoshina. Również w poprzedniej edycji w 2017 roku wygrał Rosjanin – Arsenii Mun. Drugie miejsce zajął Polak Tomasz Czesław Marut.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

 • Wciąż nie znamy ofert na obsługę połączeń regionalnych na kolei

  Jeszcze o przynajmniej tydzień opóźnione zostało otwarcie ofert w przetargu na obsługę połączeń kolejowych w kujawsko-pomorskim od grudnia bieżącego roku do grudnia 2030 roku, mówimy zatem o wieloletnim kontrakcie. Jest to już kolejna informacja o przesunięciu terminu otwarcia ofert, powoli wchodzimy w okres, gdzie każdy tydzień opóźnienia będzie mógł budzić niepokój, że w grudniu ponownie pasażów spotkają problemy z rozkładami.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu