Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZnaczny spadek uczniów uczęszczających na religię

Znaczny spadek uczniów uczęszczających na religię

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 10 grudzień 2021 00:59
Znaczny spadek uczniów uczęszczających na religię Fot: Paweł Zielke

Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego opublikował badania dotyczące religijności Polaków w 2020 roku, który był szczególny, bowiem przez dłużą część roku albo obowiązywał lockdown wpływający na dostępność możliwości uczestnictwa we Mszy Świętej, ale też dyspensy wydawane przez biskupów diecezjalnych. Z tego też powodu liczenie wiernych jest niemiarodajne. Z tych danych możemy się jednak dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy.

Co pokazuje ten raport to w przypadku diecezji bydgoskiej znaczny spadek liczby uczniów uczestniczących w katechezie. W roku szkolnym 2019/2020 było to 88,4%, przy średniej dla kraju 87,6%. Już jednak w roku szkolnym 2020/2021 ten odsetek spadł do 83,6% i jest jednym z niższych w Polsce. Średnia krajowa spadła natomiast do 85,7%. Można zatem zauważyć, że spadek zainteresowania katachezą spadło w całej Polsce, ale w diecezji bydgoskiej było ono szczególnie duże, bowiem ze stanu

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

  Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Wiadomości z regionu