Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWicepremier deklarować ma dodatkowe środki na budowę Akademii Muzycznej. Rada Miasta apeluje o to wsparcie

Wicepremier deklarować ma dodatkowe środki na budowę Akademii Muzycznej. Rada Miasta apeluje o to wsparcie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 24 listopad 2021 13:10
Wicepremier deklarować ma dodatkowe środki na budowę Akademii Muzycznej. Rada Miasta apeluje o to wsparcie Wizualizacja

Budowa nowego kampusu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy to długo czekiwana inwestycja, chociażby z tego powodu, że ta uczelnia wychowuje wielu wybitnych muzyków, ostatnio głośno było o nich na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina. Ostatecznie strona rządowa zdecydowała się sfinansować inwestycję, ale jak się okazało będzie ona droższa od prognoz.

W pierwszej połowie października nastąpiło otwarcie ofert w przetargu, gdzie najtańsza oferta na kwotę blisko 470 mln zł jest o ponad 100 mln zł droższa od budżetu jakie zagwarantowało Akademii Muzycznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Bez zwiększenia tego budżetu nie można rozstrzygnąć przetargu.

 

Poseł Jan Szopiński, który odwiedził dzisiejszą sesję Rady Miasta Bydgoszczy informuje nas, że w weekend promesę zwiększającą finansowanie miał podpisać wicepremier Piotr Gliński, co pozwolić ma na wybór wykonawcy i rozpoczęcie prac budowlanych. Dzisiaj Rada Miasta Bydgoszczy ponad podziałami przegłosowała apel do rządu o zwiększenie finansowania. Jak przyznaje szef klubu Koalicji Obywatelskiej Jakub Mikołajczak, który wyszedł z inicjatywą takiego apelu, chodzi o dmuchanie na zimne.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu