Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzewodniczący Rady w Białych Błotach dogonił przewodniczącą Rady Miasta Bydgoszczy

Przewodniczący Rady w Białych Błotach dogonił przewodniczącą Rady Miasta Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 20 listopad 2021 07:03

Nie milkną kontrowersje po tym, gdy radni Białych Błot we wtorek podnieśli sobie diety. Inicjator tej podwyżki, przewodniczący Rady Gminy Jacek Grzywacz zyskał na tym około 900 zł miesięczni i będzie zarabiał teraz 2576. To niewiele mniej niż dieta przewodniczącego Rady Miasta Bydgoszczy.

Przewodnicząca Rady Miasta Bydgoszczy Monika Matowska zarabia niecałe 2,7 tys. zł, choć odpowiedzialność z przewodniczącym Białych Błot jest nieporównywalna. Bydgoszcz to miasto na prawach powiatu, zatem Rada Miasta to tak naprawdę Rada Gminy i Rada Powiatu w jednym; Bydgoszcz ma ponad 350 tys. mieszkańców, a Białe Błota nieco ponad 20 tys. Radni Bydgoszczy każdego roku operują ponad 2 mld budżetem, w przypadku Białych Błot to nawet nie jest 150 mln zł.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu