Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDwa dni korków na trasie Bydgoszcz – Inowrocław

Dwa dni korków na trasie Bydgoszcz – Inowrocław

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 19 listopad 2021 13:43

W czwartek, niektórzy kierowcy nawet trzy godziny stali w korku, który rozpoczął się na drodze krajowej nr 25 w granicach Bydgoszczy, a kończył w Brzozie Bydgoskiej. Przyczyną korku są prace remontowe prowadzone przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad na węźle w Stryszku. Dobra wiadomość jest taka – że dzisiaj się one kończą.

Jak pokazują aplikację służące nawigacji satelitarnej także w piątek można mówić o dużych korkach, w szczególności od strony Inowrocławia. Prace mogły by zostać przeprowadzone krócej, ale niestety uniemożliwiają to warunki pogodowe.

 

GDDKiA wyjaśnia, że prace planowane były na wiosnę przyszłego roku, ale zły stan nawierzchni sprawił, że w trybie awaryjnym przeprowadzone są jeszcze przed zimą.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Sejm apeluje do samorządów o zacieśnianie współpracy z ukraińskimi samorządami

  Gdy w maju w ukraińskim parlamencie prezydent Ukrainy Wołodymir Zelenski, w obecności prezydenta Andrzeja Dudy, dziękował polskim miastom, w tym także Bydgoszczy, za wsparcie niesione dla jego narodu, podkreślał, że większość ukraińskich miast ma bliskie relacje z polskimi. O potrzebie kontynuowania tego kierunku mówi uchwała Sejmu RP z piątku.

 • Czy musimy się obawiać przerw w dostawie prądu?

  Mamy obecnie jedno z bardziej upalnych lat, co przekłada się z kolei na większe zużycie prądu, chociażby z uwagi na pracę klimatyzacji. Polska energetyka w głównej mierze opiera się na węglu, a ten stał się też towarem deficytowym. O ile eksperci raczej nie wieszczą wielkiego blackoutu w Polsce, to lokalnych ograniczeń w dostawie prądu nie można już wykluczyć.

Wiadomości z regionu