Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSzef klubu Lewicy chciał karać za nienoszenie maseczek. Sam się tym prawem nie przejmuje

Szef klubu Lewicy chciał karać za nienoszenie maseczek. Sam się tym prawem nie przejmuje

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 24 październik 2021 00:10
Szef klubu Lewicy chciał karać za nienoszenie maseczek. Sam się tym prawem nie przejmuje Fot: Facebook / Krzysztof Gawkowski

Na początku roku media informowały o tym jak poseł Krzysztof Gawkowski domagał się ukarania księdza z Nowego Targu, za to, iż ten nie wymagał noszenia maseczek podczas nabożeństw. W sejmowych stenogramach znajdziemy wypowiedzi, gdy parlamentarzysta chce karać posłów za brak maseczek. W końcu Gawkowski nie raz chwalił się, że to inicjatywa Lewicy doprowadziła do zmian w prawie, które mają ułatwiać karanie obywateli za nienoszenie maseczek. Posłowie mają jednak ochronę immunitetu.

- Panie Marszałku! Składam wniosek formalny o ukaranie posłów Konfederacji, którzy nie trzymają się ustaleń, i wykluczenie ich z obrad – grzmiał w październiku 2020 roku z mównicy sejmowej poseł Krzysztof Gawkowski.


W sobotę nie przeszkadzało mu już jednak, że na targach książki w Osielsku rzadko kto miał założoną maseczkę, wystawy – do których ze swoją książką zaliczał się Gawkowski – nie tylko nie mieli maseczek, ale także nie trzymano żadnych odstępów. Jakby pandemii nie było – choć w sobotę padł kolejny rekord – ponad 6 tys. zakażeń w skali kraju.

 

Poseł Gawkowski nie tylko nie zareagował jak robił to w Sejmie, czy wobec jednego z księży, ale w myśl zasady ,,jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać tak jak one”, dostosował się do zasad tam panujących i sam paradował bez maseczki, czym zresztą pochwalił się na Facebook-u, także na profilu bydgoskiej Lewicy. Na zdjęciach z profilu Gawkowskiego widać tylko jedno dziecko w maseczce. Zgodnie z rządowym obostrzeniem, a także ustawą o którą zabiegała Lewica, w tego typu przestrzeniach zamkniętych należy nosić maseczki.

 

 

Wspomnieć należy, że podczas tego wydarzenia można było kupować normalnie książki, stąd też w praktyce było to miejsce handlu, gdzie również stosować należy zasady sanitarne.

 

Organizator w pandemię nie wierzy

Jednym z organizatorów targów jest fundacja Będziem Polakami, która w wydawanych przez siebie portalach z jednej strony marginalizuje zagrożenie pandemią, z drugiej zaś krytykuje program szczepień nazywając je eksperymentem medycznym. Fundacja ma na swoim koncie zresztą wydanie książki głoszące tezy polityki paranoidalnej pt. ,,COVID-1984 – największy polski nielegalny eksperyment medyczny”. Data 1984 ma odbiorcy sugerować nawiązanie do dzieł George Orwella o zniewoleniu ludzkości. Zresztą fundacja na swoich profilach społecznościowych nie raz sugerowała, że celem mainstreamu i mediów jest poprzez ,,straszenie pandemią” doprowadzenie do niewolenia ludzkości.

 

Nie zakładanie maseczek i nie wymaganie ich od uczestników targów przez tę fundację raczej nie zadziwia, bowiem wpisuje się w jej narrację. Zadziwia natomiast podejście posła Gawkowskiego, który innych chce karać za brak maseczek, a gdy ma możliwość promowania książki nie tylko przymyka oko, ale również nie stosuje się do zasad.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

  Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Wiadomości z regionu