Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNowy kampus Akademii Muzycznej znacznie droższy niż przewidziano

Nowy kampus Akademii Muzycznej znacznie droższy niż przewidziano

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 14 październik 2021 06:49
Nowy kampus Akademii Muzycznej znacznie droższy niż przewidziano Wizualizacja

Pod koniec ubiegłego tygodnia poznaliśmy oferty na budowę nowego kampusu Akademii Muzycznej, która służyć ma renomowanej bydgoskiej uczelni, której absolwentów możemy słuchać chociażby wśród elity uczestników trwającego obecnie Międzynarodowego Konkursu Fryderyka Chopina. Oferty okazały się jednak znacznie wyższe niż budżet jaki Akademii Muzycznej zagwarantowało Ministerstwo Kultury.

Projekt zakłada powstanie dość sporej sali koncertowej, co zwiększy ofertę muzyczną Bydgoszczy oraz może mieść wpływ na ożywienie bydgoskiego Śródmieścia

 

W przetargu na budowę nowego kampusu wystartowały dwie firmy – Unibep z Bielska Podlaskiego, który zaoferował niecałe 393 mln zł oraz warszawski Budimex z kwotą blisko 470 mln zł.

 

Ministerstwo Akademii Muzycznej zagwarantowało 270,6 mln zł, gdy najtańsza oferta jest o ponad 120 mln zł droższa, czyli o blisko 1/3. Jeżeli Skarb Państwa nie zwiększy finansowania lub nie znajdą się inne podmioty partycypujące w tej inwestycji, wówczas przetarg będzie trzeba unieważnić. Być może po jego ponownym rozpisaniu uda się uzyskać tańsze oferty. Wysoki poziom inflacji nie sprzyja jednak inwestycjom publicznym.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Prof. Gut: Jeżeli chodzi o szczepienia, to jesteśmy dokładnie między Paryżem a Moskwą

    Służba zdrowia wytrzyma tę falę zachorowań na COVID-19, a respiratorów wystarczy – powiedział PAP wirusolog prof. Włodzimierz Gut. Dodał, że choruje teraz coraz więcej osób młodszych, którym grożą poważne powikłania pocovidowe.

  • Jakie będą skutki wojny rządu z Brukselą? Przede wszystkim gospodarcze

    Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego o niezgodności 3 paragrafów Traktatu o Unii Europejskiej z Konstytucją w Polsce spolaryzowało emocje publiczne – środowiska bardziej eurosceptyczne uznały to jako element walki o polską suwerenność, z kolei euroentuzjaści zorganizowali protesty na których wprost straszyli, że rząd doprowadzi do wyprowadzenia Polski z Unii. Patrząc na to z góry można odnieść wrażenie, że jest to element wewnętrznego sporu politycznego w Polsce, cała ta sytuacja prowadzi jednak też do zwarcia Polski z Unią Europejską, co może przynieść też szkody gospodarcze Polsce.

Wiadomości z regionu