Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWykonawca udostępni jutro fragment odcinka Bydgoszcz – Szubin drogi ekspresowej S-5

Wykonawca udostępni jutro fragment odcinka Bydgoszcz – Szubin drogi ekspresowej S-5

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 14 październik 2021 00:37

Od jutra (15 października) planuje się przerzucenie ruchu z drogi krajowej nr 5 na blisko 10 km odcinek nowo wybudowanej drogi ekspresowej S-5. Udostępniony będzie tylko jeden pas ruchu w każdym kierunku, na którym obowiązywać ma zakaz wyprzedzenia. Spodziewać powinniśmy się mimo wszystko usprawnienia ruchu pomiędzy Bydgoszczą i Szubinem, który potrafił sprawiać w wakacje problemy.

Wjazd na nową jezdnie nastąpi w Kruszynie Krajeńskim, od jutra będzie tam funkcjonować tymczasowe rondo separujące ruch w kierunku Szubina oraz lokalny do Zamościa i Rynarzewa. Wykonawca, którego liderem jest lokalna firma Kobylarnia zapowiada, że odda w standardzie dwupasmowym w ciągu najbliższych tygodni. Zaawansowanie rzeczowe inwestycji na koniec września szacowano na 80%. Zgodnie z zawartymi aneksami do umowy wykonawca ma czas na oddanie całego odcinka Białe Błota – Szubin do listopada przyszłego roku.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Prof. Gut: Jeżeli chodzi o szczepienia, to jesteśmy dokładnie między Paryżem a Moskwą

    Służba zdrowia wytrzyma tę falę zachorowań na COVID-19, a respiratorów wystarczy – powiedział PAP wirusolog prof. Włodzimierz Gut. Dodał, że choruje teraz coraz więcej osób młodszych, którym grożą poważne powikłania pocovidowe.

  • Jakie będą skutki wojny rządu z Brukselą? Przede wszystkim gospodarcze

    Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego o niezgodności 3 paragrafów Traktatu o Unii Europejskiej z Konstytucją w Polsce spolaryzowało emocje publiczne – środowiska bardziej eurosceptyczne uznały to jako element walki o polską suwerenność, z kolei euroentuzjaści zorganizowali protesty na których wprost straszyli, że rząd doprowadzi do wyprowadzenia Polski z Unii. Patrząc na to z góry można odnieść wrażenie, że jest to element wewnętrznego sporu politycznego w Polsce, cała ta sytuacja prowadzi jednak też do zwarcia Polski z Unią Europejską, co może przynieść też szkody gospodarcze Polsce.

Wiadomości z regionu