Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW tym roku pandemia nie powinna przeszkodzić w organizacji jarmarku świątecznego

W tym roku pandemia nie powinna przeszkodzić w organizacji jarmarku świątecznego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 07 październik 2021 07:11
W tym roku pandemia nie powinna przeszkodzić w organizacji jarmarku świątecznego Fot: UMB

Zorganizowany przed dwoma laty Świąteczny Jarmark na Moście Staromiejskim z wykorzystaniem Placu Teatralnego okazał się strzałem w dziesiątkę. Dla Bydgoszczy był też odbiciem po kilku gorszych pomysłach na jarmarki. Samo ustawienie stoisk na moście sprawiło, że było to niepowtarzalne wydarzenie w Polsce. W ubiegłym roku w ostatniej chwili z jarmarku zrezygnowano, z uwagi na pogarszającą się sytuację epidemiczną.

Dzisiaj co prawda trudno prognozować co będzie za dwa miesiące ale raczej na twardy lockdown się nie zanosi, nawet jak będą dalej idące obostrzenia niż dziś, to raczej nie powinni uderzać w jarmark na świeżym powietrzu. Tegoroczny jarmark ma się rozpocząć już 20 listopada i potrwać do 22 grudnia, czyli będziemy mieli jarmark przez blisko miesiąc.

 

Urząd Miasta obecnie przyjmuje zgłoszenia od potencjalnych wystawców. Kilka dni temu Zarząd Dróg ogłosił przetarg na przygotowanie świątecznych iluminacji w centrum Bydgoszczy.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

  Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Wiadomości z regionu