Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZatańczyli Jerusalema Challenge na zakończenie roku szkolnego

Zatańczyli Jerusalema Challenge na zakończenie roku szkolnego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 23 czerwiec 2021 16:36

W piątek zakończy się rok szkolny 2020/2021, który okazał się bardzo dziwnym rokiem, za sprawą zdominowaia nauczania przez formę zdalną i hybrydową, co z kolei wymusiła światowa pandemia. Do szkół uczniowie wrócili dopiero w ostatnich tygodniach. Zakończenie tego roku w sposób niezwykly uczcili uczniowie i pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego nr 1. im. Luisa Braille'a w Bydgoszczy.


Ta szkoła należy do jednej z nielicznych, gdzie dominowało nauczanie stacjonarne - Jerusalema Challenge jest projektem ogolnoświatowym. Nasi ucznowie cały rok chodzili do szkoły, ani jednego dnia placówka nie była zamknięta, w związku z tym pod koniec roku szkolnego postanowili włączyć się do wspólnego świętowania tego, że mogli się wszyscy spotkać – wyjaśnia zastępca dyrektora szkoły Beata Cieślińska.

 

Jerusalema Challenge to inicjatywa wywodząca się z Angoli w Afryce, gdzie lokalna grupa taneczna zaprezentowala swoją choreografię do przeboju Master KG. Za sprawą internetu zyskala ona światową sławę i znalazła naśladowców na całym globie. Jerusalema Challenge ma ścisły związek z pandemią, bowiem celem współnego tańca było wniesienie pozytywnej energii w momencie ,gdy świat borykał się z tym kryzysem.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu