Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPKP zainteresowane stacją kolejową na Wilczaku

PKP zainteresowane stacją kolejową na Wilczaku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 30 kwiecień 2021 06:32

Na wniosek bydgoskich społeczników w Strategii Rozwoju Województwa 2030 zapisano utworzenie przystanku kolejowego na wysokości ulicy Nakielskiej - linia kolejowa nr 131 biegnie nad tą ulicą. Ten postulat ma szansę na realizację w miarę bliskiej perspektywie, bowiem jak się okazuje, wpisuje się również w plany PKP PLK.

 

Wiadukt nad ulicą Nakielską jest puntem newralgicznym, z uwagi na jego wysokość nie mogą pod nim przejeżdżać wyższe pojazdy, ponadto bez jego przebudowy nie można poszerzyć ulicy, a także wydłużyć kończącej się przed wiaduktem linii tramwajowej.. W czasie środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz informował, że PKP PLK zainteresowane jest przebudową wiaduktu, wcześniej informowaliśmy chociażby o planie dobudowania trzeciego toru. Kozłowicz wspomniał, że PKP PLK zainteresowane jest również budowę peronów. Ratusz zwrócił się do PKP PLK z wnioskiem o przeprowadzenie wobec tego zamiaru konsultacji społecznych z mieszkańcami.

 

Społecznicy wskazują na potrzebę większej ilości przystanków

Perony na wysokości ulicy Nakielskiej utworzyłyby węzeł przesiadkowy, gdzie można by się przesiadać z pociągów na transport zbiorowy.

 

Organizacje społeczne – w tym Społeczny Rzecznik Pieszych wskazują również na potrzebę utworzenia przystanku na wysokości Węzła Zachodniego, nieopodal Atosa.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Nowy Jedwabny Szlak, odbudowa Ukrainy i Węzeł Logistyczny Bydgoszcz

  Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że na polsko-białoruskiej granicy w Małaszewicach, gdzie biegła do tej pory główna nitka Nowego Jedwabnego Szlaku, przeładunki w pierwszym półroczu bieżącego roku spadły o 19,2% (wynika z analizy Urzędu Transportu Kolejowego). Ostatnie miesiące pokazują, że ta nitka przez Białoruś, Rosję i Kazachstan nie jest pozbawiona ryzyk, a co za tym idzie trzeba patrzeć też na alternatywne szlaki. Czy bydgoski węzeł logistyczny ma szansę być ważnym centrum w wymianie handlowej Europa-Azja, m.in. temu zagadnieniu poświęcony jest ostatni raport Nowego Bursztynowego Szlaku.

Wiadomości z regionu