Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSkromne obchody święta UKW

Skromne obchody święta UKW

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 28 kwiecień 2021 06:28
Skromne obchody święta UKW fot: UKW

Co roku w drugiej połowie kwietnia obchodzone jest święto Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego – w kwietniu 2005 roku Sejm przyjął w ustawie formułę uczelni jako uniwersytetu. Święto UKW nawiązuje bardziej do 25 kwietnia, czyli daty koronacji Kazimierza III Wielkiego na króla Polski. Ograniczenia pandemiczne sprawiły, że tegoroczne obchody są skromne. We wtorek rektor UKW prof. Jacek Woźny złożył pod pomnikiem króla Kazimierza III Wielkiego kwiaty, w ten sposób honorując patrona uczelni.

 

Również we wtorek odbyło się okolicznościowe posiedzenie Senatu UKW, w trakcie którego rektor pogratulował ośmiorgu nowych profesorów, którzy w ciągu ostatniego roku uzyskali ten zaszczytny tytuł naukowy.

Nowymi profesorami zostali: Zdzisław Kropidłowski, Arkadiusz Kaczyński, Krzysztof Buśko, Paweł Izdebski, Ryszard Nowicki, Monika Szczepaniak, Sławomir Zonenberg, Hanna Liberska.

 

Habilitacje w czasie minionego roku osiągnęli: Michał Borodo, Aleksandra Norkowska, Mirosław Gołuński, Magdalena Sikorska, Marek Mrówczyński, Mirosława Szark-Eckardt, Piotr Prokopowicz, Jacek Czerniak, Monika Nawrot-Borowska, Aleksandra Błachnio, Barbara Waldon-Rudzionek.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu