Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRyanAir nie przyleci do Bydgoszczy przynajmniej do Trzech Króli

RyanAir nie przyleci do Bydgoszczy przynajmniej do Trzech Króli

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 30 grudzień 2020 00:20
RyanAir nie przyleci do Bydgoszczy przynajmniej do Trzech Króli Fot: PLB

Od wtorku 22 grudnia zawieszone zostały loty z Polski do Wielkiej Brytanii na mocy decyzji Rady Ministrów, co spowodowane było odkryciem na wyspach nowego szczepu COVID-19. Po tygodniu od wznowienia lotów do Bydgoszczy, linie lotnicze RyanAir musiały ponownie je zawiesić. Jedynie loty możliwe są do Dublina w Irlandii, państwa nie wchodzącego w skład Wielkiej Brytanii.

 

Jak wynika z rozporządzenia zakaz będzie obowiązywał do 6 stycznia 2021 roku, może zapaść jednak decyzja o jego wydłużeniu. W praktyce bydgoskie lotnisko jest uziemione, bowiem nie wiadomo też kiedy loty z Warszawy do Bydgoszczy wznowi PLL LOT. RyanAir i LOT postanowiły zawiesić loty w połowie listopada, z uwagi na niski popyt na usługi lotnicze, irlandzkie linie lotniczego na równo miesiąc, w okresie świątecznym spodziewano się powrotów Polaków do kraju. Te plany pokrzyżowały jednak nowe rządowe obostrzenia.

 

Na dzisiaj trudno powiedzieć, czy Port Lotniczy Bydgoszcz otrzyma za to od rządu rekompensatę. Od marca całkowicie zawieszone został loty trzeciego przewoźnika Lufthansa do Frankfurtu.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Urząd Marszałkowski nie rozstrzygnie przetargu kolejowego do 12 grudnia

    Marszałek województwa po raz kolejny się przeliczył w swoim optymizmie, gdy pod koniec sierpnia na Sejmiku Województwa zapewniał, że przetarg na obsługę połączeń kolejowych zostanie rozstrzygnięty przed 12 grudnia. Wówczas niektórzy radni mieli wątpliwości, że zbyt długo zwlekano z przetargiem i po prostu nie starczy czasu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że sceptycy mieli rację.

    Etykiety: kolej
  • Trzy województwa generują ponad połowę zakażeń dla całej Polski

    We wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 4 tys. zakażeń co jest rekordem jeżeli chodzi o drugie półrocze 2021 roku. W województwie kujawsko-pomorskim jest to 126 zakażeń, najwięcej od maja, ale jak spojrzymy na województwo lubelskie, gdzie jest 998 zakażeń, to nie jest to wielki wynik.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu