Jesteś tutaj: HomeBydgoszczFundacja organizuje bezpłatne zajęcia dla dzieci z zaburzeniami w spektrum autyzmu

Fundacja organizuje bezpłatne zajęcia dla dzieci z zaburzeniami w spektrum autyzmu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 09 wrzesień 2020 20:01

Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi w wieku 10-13 lat do wzięcia udziału w bezpłatnym projekcie pt:""Zajęcia terapeutyczne dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz ich rodziców, pomagające rozumieć i wyrażać sympatie oraz miłość".

Cele zajęć terapeutycznych:

1. Pomóc dziecku odkryć, jak okazywanie i doświadczenie sympatii i miłości poprawia jakość relacji.

2. Pomóc dziecku rozpoznać granice, w których czułe i ciepłe gesty, słowa i zachowania są przyjemne i komfortowe dla niego i jego przyjaciół.

3. Zapoznać dziecko z nowymi sposobami okazywania sympatii, miłości, stosownie do sytuacji oraz stopnia zażyłości.

4. Przedstawić wyjaśnienia, rodzicom, krewnym osób z autyzmem, dotyczących trudności tych osób z odczytywaniem sygnałów, że należałoby okazać sympatię i miłość.

 

W ramach projektu Fundacja Całym Sercem zorganizuje cykl spotkań o charakterze terapeutycznym zarówno dla dzieci jak i ich rodziców. Serdecznie zapraszamy do pobrania karty zgłoszeniowej na www.fundacja-calym-sercem.pl i przesłania zgłoszeń drogą mailową na adres fundacja.calymsercem@tlen.pl. Na zgłoszenia czekamy do 20.09 br.

 

Zadanie Finansowane z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu