Jesteś tutaj: HomeBydgoszczAmerykańskie systemy antyrakietowe ,,Patriot” są unowocześniane w Bydgoszczy

Amerykańskie systemy antyrakietowe ,,Patriot” są unowocześniane w Bydgoszczy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 10 kwiecień 2020 07:04

Raytheon Integrated Defense Systems to amerykańska firma, znana z dostarczania wielu armiom świata powiązanych z sojuszem NATO systemów ochrony rakietowej ,,Patriot” Amerykanie coraz bardziej zacieśniają współpracę z bydgoską firmą zajmującą się infrastrukturą obroną Teldat.

Raytheon Integrated Defense Systems w ostatnim czasie przyznał bydgoskiemu Teldatowi laur ,,doskonały dostawca”, będąc jedyną polską firmą w ten sposób wyróżnioną. Relacje Raytheonu i Teldatu budowane są od 2011 roku, coraz bardziej się zacieśniając.

 

Teldat dla systemów ,,Patriot” produkuje routery, z których korzysta już kilka armii świata. Również Polska zamówiła u Amerykanów system ,,Patriot”. Pierwsze systemy antyrakietowe dla naszego kraju mają być gotowe za 2 lata.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Niecodzienny finał obrad Sejmiku. Radni ponad podziałami wsparli starania rodziców 19-miesięcznej Zosi Szczęśniewskiej

  Kilka miesięcy temu Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało finansowanie drogiej terapii rzadkiej choroby jaką jest rdzeniowy zanik mięśni (SMA), co wywołało nadzieję wśród rodziców chorych na tę śmiertelną chorobę. Po chwili entuzjazmu u wielu opadł, gdy okazało się, że na refundację mogą liczyć rodzice dzieci, które nie ukończyły 6 miesiąca życia, choć część ekspertów uważa, że granicą brzegową jest 13,5 kg. W poniedziałek Sejmik Województwa ponad podziałami politycznymi, co się rzadko zdarza, poparł starania o objęcie refundacją także Zosi.

 • Wybory samorządowe dopiero w 2024 roku

  Wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych odbędą się dopiero na wiosnę 2024 roku, bieżąca kadencja potrwa zatem 5,5 roku, czyli będzie o prawie 40% dłuższa niż poprzednie. Prezydent Andrzej Duda podpisał 22 listopada ustawę przedłużającą kadencję jednostek samorządu terytorialnego – kadencja zakończy się 30 kwietnia 2024 roku, wybory będą musiały się zatem odbyć przed tym terminem.

Wiadomości z regionu