Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCo roku dzielili się w święta jedzeniem z potrzebującymi, teraz też możemy pomóc

Co roku dzielili się w święta jedzeniem z potrzebującymi, teraz też możemy pomóc

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 09 kwiecień 2020 00:00

W Boże Narodzenie i przy okazji świąt Wielkiejnocy odbywały się akcje ,,Ciepło serca w słoiku”, w ramach której rozwożono bezdomnym posiłki. W tym roku jest to właściwie niemożliwe z uwagi na sytuację epidemiczną, ale pomoc dla potrzebującym jest organizowana.

- Widząc ile jest osób potrzebujących i ich przybywa, postanowiliśmy, że robimy dodatkowy dyżur w najbliższą sobotę o 16, żeby osoby potrzebujące otrzymały pomoc i dodatkowe jedzenie na święta. Tego nie będzie dużo, ale postaramy się, aby każdy coś miał – wyjaśnia radny Ireneusz Nitkiewicz.

 

Dodatkowo do schronisk dla bezdomnych zostanie rozwieziona żywność, a słodycze trafią głównie do domów dziecka, które przekazywali ludzie dobrej woli. Jeżeli chcemy wesprzeć akcję jakąś żywnością, to możemy zrobić to jeszcze dzisiaj (czwartek) w salonie ,,Optyk Michalscy” (na wysokości ulicy Śniadeckich) oraz w pracowni krawieckiej Karola Włodarskiego na Wojska Polskiego.

 

Codziennie posiłki dla bezdomnych i ubogich gotują księża z Bazyliki. Można ich wesprzeć również przywożąc żywność, dzisiaj drożdżówki dostarczył randy Nitkiewicz, ale też bez wychodzenia z domu przelać dowolną kwotę pod linkiem - https://zrzutka.pl/fvv8br?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=sharing_button&fbclid=IwAR2y-_ukn0wvh5677heLDJ2aLw4yJ5-8moq1x5v5EwR2k8e7DwWeoSXoqa4

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski
 • Sytuacja epidemiczna według raportu utrzymuje się w kujawsko-pomorskim na stabilnym poziomie (podsumowanie września)

  Przez okres września stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim ponad 4,2 tys. zakażeń COVID-19, jak się porówna te dane z sierpniem, to jest to o ok. 800 zakażeń mniej. W drugiej połowie września notowano jednak więcej zakażeń niż w pierwszej, co pokazuje na pewną tendencję wzrostową, ale trzeba też zaznaczyć, że dość niewielką.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu