Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZbyt niska pensja może być dla wójta ,,korupcjogenna”

Zbyt niska pensja może być dla wójta ,,korupcjogenna”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 20 grudzień 2019 00:17

Wczoraj na posiedzeniu Komisji Budżetu i Finansów, przewodniczący komisji Sławomir Ossowski zawnioskował o podwyżkę pensji wójta Białych Błot. Uzasadnienie podwyżki było dość oryginalne, bowiem radny wyraził obawę, że obecne uposażenie wójta jest ,,korupcjogenne'.

Pensje i diety to w samorządzie Białych Błot gorący temat – przed tygodniem przedstawiliśmy nagranie z burzliwej dyskusji na listopadowym posiedzeniu połączonych komisji, na którym radni dyskutując o projekcie budżetu gminy na 2020 rok dowiedzieli się, że planowane są podwyżki diet. Nikt nie był jednak wstanie wskazać, kto o podwyżki wnioskował.

 

Tak przebiegała dyskusja o dietach:

 

Otrzymaliśmy z Biura Rady wyjaśnienie, z którego wynika, że – wniosek dotyczący zwiększenia diet nie został złożony – czytamy w wyjaśnieniu, ale – Kwoty zamieszczone w prowizorium budżetowym miały na celu zabezpieczyć ewentualne podwyżki w 2020 roku.

O tym, że może dojść do podwyższenia wynagrodzeń radnych mówi się dużo w kuluarach, jest to temat nieoficjalny, ale funkcjonujący w samorządzie. Zabezpieczenie ,,ewentualnej” podwyżki w projekcie budżetu pokazuje, że jest to temat traktowany dość poważnie. Zapewne gorąca dyskusja pojawi się w przyszły piątek (27 grudnia) na sesji Rady Gminy.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Urząd Marszałkowski nie rozstrzygnie przetargu kolejowego do 12 grudnia

    Marszałek województwa po raz kolejny się przeliczył w swoim optymizmie, gdy pod koniec sierpnia na Sejmiku Województwa zapewniał, że przetarg na obsługę połączeń kolejowych zostanie rozstrzygnięty przed 12 grudnia. Wówczas niektórzy radni mieli wątpliwości, że zbyt długo zwlekano z przetargiem i po prostu nie starczy czasu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że sceptycy mieli rację.

    Etykiety: kolej
  • Trzy województwa generują ponad połowę zakażeń dla całej Polski

    We wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 4 tys. zakażeń co jest rekordem jeżeli chodzi o drugie półrocze 2021 roku. W województwie kujawsko-pomorskim jest to 126 zakażeń, najwięcej od maja, ale jak spojrzymy na województwo lubelskie, gdzie jest 998 zakażeń, to nie jest to wielki wynik.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu