Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMłodzi Demokraci oferują ojcu Rydzykowi podwózkę na terenie Bydgoszczy

Młodzi Demokraci oferują ojcu Rydzykowi podwózkę na terenie Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 12 grudzień 2019 16:32

Młodzieżówka Platformy Obywatelskiej zadeklarowała dzisiaj publicznie, że jeżeli o. Tadeusz Rydzyk będzie się wybierał następnym razem na uroczystości Radia Maryja w Bydgoszczy, to oferują mu podwiezienie pod samą Katedrę. Jest to nawiązanie do sobotnich uroczystości, na które zakonnik nie dotarł.

 

Łącząc się z uczestnikami uroczystości w Katedrze o. Rydzyk poinformował, że był w Bydgoszczy, ale z powodu problemów z dojazdem do Katedry, nie chciał wchodzić do świątyni spóźniony. Stąd też jego brak obecności.

 

- Czy ktokolwiek miał sytuację, że pojechał do innego miasta, w jakimś określonym celu, zdał sobie sprawę, że w tym miejscu nie ma parkingu i zawrócił? - pytał na dzisiejszej konferencji prasowej Paweł Stachowicz, z Młodych Demokratów - Wydaje mi się, że nie, bo jest to sytuacja absurdalna.


Zdaniem Stachowicza nie ma pewności, czy zakonnik w ogóle tego dnia pojawił się w Bydgoszczy - Wydaje mi się, że być może ojciec Rydzyk w ogóle nie przyjechał do Bydgoszczy, a wymówkę o parkingu wymyślił po to, aby usprawiedliwić brak przyjazdu do bydgoskich wiernych, którzy na niego czekali.

 

Młodzi Demokraci zaprezentowali mapę organizacji ruchu, na której pokazane jest jak można bez problemu dojechać pod Katedrą, pomimo wyłączenia z ruchu płyty Starego Rynku. Mapę wyślą ojcu Rydzykowi, jeżeli ten ostatecznie nie zdecyduje się skorzystać z podwózki.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • To już ponad 170 dni wojny

  Pod koniec lutego wszystkich nas zaskoczyła rosyjska agresja na Ukrainę, było zszokowanie, być może też niedowierzanie, po kilku dniach okazało się, że Ukraińcy swoją walecznością, także za ogromną cenę, podjęli skuteczną obronę swojej suwerenności. Plan Rosjan zajęcia Kijowa w ciągu tygodnia się nie powiódł, ale wojna trwa dalej – nie budzi już takiego zainteresowania jak na początku, po prostu nam spowszedniała.

 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu