Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMłodzi Demokraci oferują ojcu Rydzykowi podwózkę na terenie Bydgoszczy

Młodzi Demokraci oferują ojcu Rydzykowi podwózkę na terenie Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 12 grudzień 2019 16:32

Młodzieżówka Platformy Obywatelskiej zadeklarowała dzisiaj publicznie, że jeżeli o. Tadeusz Rydzyk będzie się wybierał następnym razem na uroczystości Radia Maryja w Bydgoszczy, to oferują mu podwiezienie pod samą Katedrę. Jest to nawiązanie do sobotnich uroczystości, na które zakonnik nie dotarł.

 

Łącząc się z uczestnikami uroczystości w Katedrze o. Rydzyk poinformował, że był w Bydgoszczy, ale z powodu problemów z dojazdem do Katedry, nie chciał wchodzić do świątyni spóźniony. Stąd też jego brak obecności.

 

- Czy ktokolwiek miał sytuację, że pojechał do innego miasta, w jakimś określonym celu, zdał sobie sprawę, że w tym miejscu nie ma parkingu i zawrócił? - pytał na dzisiejszej konferencji prasowej Paweł Stachowicz, z Młodych Demokratów - Wydaje mi się, że nie, bo jest to sytuacja absurdalna.


Zdaniem Stachowicza nie ma pewności, czy zakonnik w ogóle tego dnia pojawił się w Bydgoszczy - Wydaje mi się, że być może ojciec Rydzyk w ogóle nie przyjechał do Bydgoszczy, a wymówkę o parkingu wymyślił po to, aby usprawiedliwić brak przyjazdu do bydgoskich wiernych, którzy na niego czekali.

 

Młodzi Demokraci zaprezentowali mapę organizacji ruchu, na której pokazane jest jak można bez problemu dojechać pod Katedrą, pomimo wyłączenia z ruchu płyty Starego Rynku. Mapę wyślą ojcu Rydzykowi, jeżeli ten ostatecznie nie zdecyduje się skorzystać z podwózki.

 

Warte obejrzenia

 • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

  Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

 • Derby dla Sportisu

  W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

 • Niemcy przewidują, że pandemia zakończy się wiosną

  "Jeśli nie pojawi się żaden nowy wariant wirusa, to na wiosnę pokonamy pandemię" - mówi federalny minister zdrowia Jens Spahn w środę w rozmowie z dziennikiem "Augsburger Allgemeine". Przestrzega jednocześnie przed lekceważeniem ryzyka zakażenia w obliczu obecnego spadku liczby zachorowań.

  Etykiety: covid19
 • Na Covid w Polsce chorują obecnie głównie niezaszczepieni

  Najwięcej zachorowań na COVID-19 jest w województwach, w których jest najmniej osób zaszczepionych przeciwko tej chorobie. Czwarta fala koronawirusa jest pandemią niezaszczepionych – powiedział w środę w radiu RMF FM prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.

Wiadomości z regionu