Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 07 styczeń 2021

Zorganizowanie loterii podatkowej proponuje prezydentowi randy Szymon Róg z Prawa i Sprawiedliwości, w ramach której budżet miasta ufundowałby nagrody rozlosowane wśród podatników. Udział w loterii nic by nie kosztował, jedynie wystarczy spełnić podatkowy obowiązek obywatelski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Byłemu posłowie Prawa i Sprawiedliwości z Włocławka Łukaszowi Z. prokuratura postawiła m.in. zarzut wypłacania ze środków Kancelarii Sejmu na prowadzenie biura poselskiego wynagrodzenia przysługującego asystentom poselskim osobie, która takich obowiązków nie wykonywała, za to pracowała w jego prywatnym gospodarstwie. Później ta sama osoba była asystentem reprezentującego w latach 2009-2014 województwo kujawsko-pomorskie europosła Ryszarda Czarneckiego. Sprawę ujawnia portal Oko.Press.

Opublikowano w Regionalne

Przez blisko sto lat pod Inowrocławiem prowadzone było wydobycie kopalniane soli. Kopalnie zlikwidowano pod koniec lat 80., prowadząc ten proces właściwie do 1997 roku, ale jak wynika z analizy przeprowadzonej przez Najwyższą Izbę Kontroli sposób przeprowadzenia tego procesu oceniono jednoznacznie negatywnie, wskazując na liczne zaniedbania. Działacze Prawa i Sprawiedliwości z Inowrocławia piszą w tej sprawie do premiera i szefa swojej partii.

Opublikowano w Inowrocław

W tym roku ruszyć powinna gruntowana modernizacja części Bulwaru im. Leona Janty Połczyńskiego – północnego nabrzeża Brdy od mostu Bernardyńskiego do ulicy Uroczej. Koszt przedmiotowej inwestycji to 7,5 mln zł, z czego prawie 5 mln pochodzić będzie z Unii Europejskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Będzie trochę o folklorze politycznym, który w pewnym sensie sankcjonowany jest na mocy ustawy o petycjach. Tymczasowa Rada Stanu Narodu Polskiego oraz samozwańcza prezydent Teresa Garland skierowała do Rady Miasta petycję, w której oczekuje zniesienia na terenie Bydgoszczy wprowadzonych przez rząd obostrzeń, co w praktyce byłoby wypowiedzeniem posłuszeństwa prawu stanowionemu przez Sejm i Senat oraz rząd. Bydgoscy radni mieliby tego dokonać przyjmując stosowną uchwałę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Styczeń 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Wiadomości z regionu