Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUnia Europejska sfinansuje odświeżenie bydgoskich bulwarów nad Brdą

Unia Europejska sfinansuje odświeżenie bydgoskich bulwarów nad Brdą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 07 styczeń 2021 17:18
Unia Europejska sfinansuje odświeżenie bydgoskich bulwarów nad Brdą OpenStreetMaps

W tym roku ruszyć powinna gruntowana modernizacja części Bulwaru im. Leona Janty Połczyńskiego – północnego nabrzeża Brdy od mostu Bernardyńskiego do ulicy Uroczej. Koszt przedmiotowej inwestycji to 7,5 mln zł, z czego prawie 5 mln pochodzić będzie z Unii Europejskiej.

Realizacja inwestycji będzie możliwa dzięki decyzji Zarządu Województwa o skierowaniu na nią kwoty 4,7 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego z perspektywy do 2020 roku (rozliczona ona będzie do 2023 roku). Z racji tego, że jest to kończący się budżet unijny, prace ruszyć mają jeszcze w tym roku.

 

- W ostatnich latach udało się zrewitalizować szereg niezwykle atrakcyjnych miejsc, które obecnie są wyjątkowo chętnie odwiedzane przez bydgoszczan – mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. - To między innymi kilka parków w centrum miasta oraz nabrzeża Brdy od mostów kolejowych do mostów Solidarności . Teraz do tego grona dołączy kolejny odcinek bulwarów w salonie Bydgoszczy. Dużą wartością projektu jest to, że uwzględnia on szereg uwag zgłoszonych przez mieszkańców.

 

Na bulwarze powstanie ścieżka pieszo-rowerowa, fragment przebiegający w ramach kładki będzie natomiast poszerzony. Planowane jest stworzenie tarasu widokowego, miejsc do cumowania małych jednostek pływających, a także parkingu dla rowerów. Ponadto posadzona zostanie nowa roślinność dla poprawy estetyki.


Ogłoszenie przetargu na wykonanie realizacji planuje się jeszcze w pierwszej połowie bieżącego roku.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Urząd Marszałkowski nie rozstrzygnie przetargu kolejowego do 12 grudnia

    Marszałek województwa po raz kolejny się przeliczył w swoim optymizmie, gdy pod koniec sierpnia na Sejmiku Województwa zapewniał, że przetarg na obsługę połączeń kolejowych zostanie rozstrzygnięty przed 12 grudnia. Wówczas niektórzy radni mieli wątpliwości, że zbyt długo zwlekano z przetargiem i po prostu nie starczy czasu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że sceptycy mieli rację.

    Etykiety: kolej
  • Trzy województwa generują ponad połowę zakażeń dla całej Polski

    We wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 4 tys. zakażeń co jest rekordem jeżeli chodzi o drugie półrocze 2021 roku. W województwie kujawsko-pomorskim jest to 126 zakażeń, najwięcej od maja, ale jak spojrzymy na województwo lubelskie, gdzie jest 998 zakażeń, to nie jest to wielki wynik.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu