Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUnia Europejska sfinansuje odświeżenie bydgoskich bulwarów nad Brdą

Unia Europejska sfinansuje odświeżenie bydgoskich bulwarów nad Brdą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 07 styczeń 2021 17:18
Unia Europejska sfinansuje odświeżenie bydgoskich bulwarów nad Brdą OpenStreetMaps

W tym roku ruszyć powinna gruntowana modernizacja części Bulwaru im. Leona Janty Połczyńskiego – północnego nabrzeża Brdy od mostu Bernardyńskiego do ulicy Uroczej. Koszt przedmiotowej inwestycji to 7,5 mln zł, z czego prawie 5 mln pochodzić będzie z Unii Europejskiej.

Realizacja inwestycji będzie możliwa dzięki decyzji Zarządu Województwa o skierowaniu na nią kwoty 4,7 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego z perspektywy do 2020 roku (rozliczona ona będzie do 2023 roku). Z racji tego, że jest to kończący się budżet unijny, prace ruszyć mają jeszcze w tym roku.

 

- W ostatnich latach udało się zrewitalizować szereg niezwykle atrakcyjnych miejsc, które obecnie są wyjątkowo chętnie odwiedzane przez bydgoszczan – mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. - To między innymi kilka parków w centrum miasta oraz nabrzeża Brdy od mostów kolejowych do mostów Solidarności . Teraz do tego grona dołączy kolejny odcinek bulwarów w salonie Bydgoszczy. Dużą wartością projektu jest to, że uwzględnia on szereg uwag zgłoszonych przez mieszkańców.

 

Na bulwarze powstanie ścieżka pieszo-rowerowa, fragment przebiegający w ramach kładki będzie natomiast poszerzony. Planowane jest stworzenie tarasu widokowego, miejsc do cumowania małych jednostek pływających, a także parkingu dla rowerów. Ponadto posadzona zostanie nowa roślinność dla poprawy estetyki.


Ogłoszenie przetargu na wykonanie realizacji planuje się jeszcze w pierwszej połowie bieżącego roku.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • To już ponad 170 dni wojny

  Pod koniec lutego wszystkich nas zaskoczyła rosyjska agresja na Ukrainę, było zszokowanie, być może też niedowierzanie, po kilku dniach okazało się, że Ukraińcy swoją walecznością, także za ogromną cenę, podjęli skuteczną obronę swojej suwerenności. Plan Rosjan zajęcia Kijowa w ciągu tygodnia się nie powiódł, ale wojna trwa dalej – nie budzi już takiego zainteresowania jak na początku, po prostu nam spowszedniała.

 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu