Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 30 styczeń 2021

Do ostatniego tygodnia marca nad bydgoskim lotniskiem będą latały głównie ptaki, bowiem nie planuje się żadnych lotów rejsowych. Dopiero na przełomie marca i kwietnia swoje loty planują wznowić irlandzkie linie lotnicze RyanAir, które przestały latać pod koniec grudnia, w związku z wprowadzonym przez rząd zakazem lotów z Wielkiej Brytanii. Nic dziwnego, że zaczęły pojawiać się pytania, czy rząd zrekompensuje Portowi Lotniczemu Bydgoszcz skutki wprowadzonego zakazu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W niedzielę 31 stycznia odbędzie się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który trwa już tak naprawdę od kilku tygodni – odbywają się internetowe licytacje, dzięki nowym technologią zbierane są pieniądze do wirtualnych skarbonek WOŚP. Do tej pory zebrano już ponad 37,7 mln zł.

Opublikowano w Regionalne

W piątek popołudniu – w trybie pilnym – zamknięto Most Uniwersytecki, niedługo po tym, gdy bydgoscy drogowcy otrzymali ekspertyzę, z której wynika, że konstrukcja grozi nawet zawaleniem. Naprawa mostu, jak się spekuluje, potrwa kilka miesięcy. Radni Prawa i Sprawiedliwości mają jednak szereg wątpliwości co do postępowania Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Za nami pełen miesiąc prowadzenie szczepień przeciwko COVID-19 – na dzisiaj mamy zaszczepione dwoma dawkami ok. 0,5% populacji województwa kujawsko-pomorskiego. Trzeba jednak wyjaśnić, że zgodnie z zaleceniami pomiędzy podaniem pierwszej i drugiej dawki powinien być przynajmniej 14 dniowy odstęp, stąd też pierwsze osoby drugą dawką w kujawsko-pomorskim były zaszczepione dopiero 18 stycznia. Z każdego tygodnia dynamika zaszczepionych drugą dawką wzrasta. Jeżeli nie zabraknie szczepionek, w lutym powinno być zaszczepionych znacznie więcej osób.

Opublikowano w Magazyn

Technikum Elektroniczne przy Zespole Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy, od wielu lat plasuje się w czołówce ogólnopolskiego rankingu ,,Perspektyw”. Tak było również w edycji 2021 rankingu, Elektronik ponownie podkreśla, że jest jednym z najlepszych techników w Polsce.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Wiadomości z regionu