Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 28 styczeń 2021

W niedzielę 31 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 29. Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy na licytację na portalu aukcyjnym Allegro wystawia możliwość zostanie rektorem tej uczelni. Insygnia lektorskie założy osoba, która do 6 lutego zaoferuje najwięcej, oczywiście na rzecz WOŚP.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 28 styczeń 2021 18:52

Jak wybrać ręcznik dla noworodka?

Ręczniki kąpielowe dla noworodków to jeden z ważniejszych elementów wyprawki. Dotykają bezpośrednio delikatnej skóry dziecka, więc muszą być wyjątkowo dobrej jakości. Podpowiemy ci, z czego powinien być uszyty ręcznik dla noworodka i jaki rozmiar wybrać na początek.

Opublikowano w Polecane

Przyjęte w w pierwszej połowie 2019 roku przepisy podatkowe zakładały obowiązek przejścia kilku branż na kasy fiskalne działające w trybie on-line, co wiąże się z pewnymi kosztami. Po interwencji posła Jana Szopińskiego Ministerstwo Finansów informuje, że przedsiębiorcy mający trudną sytuację, mogą wnioskować o odroczenie terminów.

Opublikowano w Magazyn

W styczniu dwukrotnie na terenie powiatu inowrocławskiego stwierdzono ogniska ptasiej grypy, w związku z czym wyznaczono 10 km strefę zagrożoną wystąpieniem tego wirusa. W praktyce wiąże się to również z pewnymi ograniczeniami dla konsumentów – w Inowrocławiu nie można bowiem sprzedawać mięsa drobiowego i jajek na targach. Ten zakaz nie obowiązuje już jednak w sklepach.

Opublikowano w Inowrocław

Po listopadzie dowiemy się jakie projekty zostaną dofinansowane z programu Kolej Plus w wysokości 85% przez Skarb Państwa. Do listopada zainteresowane przyznaniem dotacji samorządy muszą opracować na swój koszt studium inwestycyjne, które posłuży do sporządzenia listy rankingowej projektów. Istnieje zatem ryzyko, że samorządy wydadzą niemałe pieniądze na to opracowanie, a na dofinansowanie i tak się nie załapią. W naszym województwie sytuacja jest tym trudniejsza, że Samorząd Województwa stoi z boku, pozostawiając przygotowywanie projektów biedniejszym samorządom gminnym i powiatowym.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo

Ruszyły prace nad Polityką Przemysłową Polski. Jedną z jej osi ma być cyfryzacja, która usprawni działalność przemysłową, ma być rozumiana jako zaawansowany technicznie proces wykorzystania dużych zbiorów danych. Zgodnie z założeniami zmiany mają pozwolić na rozwój polskiego przemysłu, zwiększyć jego innowacyjność, a przy tym poprawić konkurencyjność naszej gospodarki i uodpornić ją na wstrząsy. – Stawiamy przede wszystkim na cyfryzację wśród przedsiębiorców. Chcemy przygotować pakiet szkoleń, jak również środków finansowych do wykorzystania m.in. na systemy informatyczne – zapowiada Olga Semeniuk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.

Opublikowano w Magazyn

Będzie tylko delikatne poluzowanie restrykcji, dał dzisiaj do zrozumienia minister zdrowia Adam Niedzielski. Cała Europa obawia się trzeciej fali COVID-19, w tym rozwoju tzw. brytyjskiej mutacji wirusa. Dlatego gastronomia będzie nadal zamknięta – przynajmniej do 14 lutego.

Opublikowano w Regionalne

Zdaniem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad odcinek wschodni S-10 od autostrady A1w kierunku Autostradowej Obwodnicy Warszawy powinien być gotowy do 2030 roku, przy czym pierwsze odcinki już w 2027 roku. Realizacja wschodniej części drogi ekspresowej S-10 na samym końcu. Jeszcze w tym tygodniu dowiemy się natomiast, kiedy ruszy budowa odcinka Bydgoszcz – Toruń.

Opublikowano w Regionalne

Od marca biegnące wzdłuż ulicy Toruńskiej i Babiej Wsi od strony ronda Bernardyńskiego, torowisko tramwajowe zostało wyłączone z ruchu, natomiast w ostatnich miesiącach z uwagi na przebudowę ronda, jego część została fizycznie rozebrana. Przyczyną tego stanu rzeczy jest osuwisko spowodowane inwestycją prywatną w tym rejonie. Wczoraj pojawiła się wstępna deklaracja, co do terminu przywrócenia ruchu tramwajowego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po decyzjach politycznych na szczeblu Unii Europejskiej ustalono nowe ramy finansowe UE, stąd też powoli w Polsce trwają przygotowania do ich wdrażania w praktyce poprzez poszczególne projekty. Inwestycje infrastrukturalne w Polsce realizowane są za pośrednictwem agendy rządowej jaką jest Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Za jeden z kluczowych priorytetów do 2030 roku CUPT wskazuje rozwój infrastruktury intermodalnej.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Lipiec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Wiadomości z regionu