Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 21 styczeń 2021

Wojskowi to wiedzą, że gdyby nie było POW, nie powstały by w Bydgoszczy instytucje centralne i jednostki SZ na czele z Inspektoratem Wsparcia Sił Zbrojnych oraz instytucje NATO jak JFTC (Centrum Szkolenia Sił Połączonych) – czytamy w liście jaki cztery bydgoskie organizacje kombatanckie skierowały do przewodniczącej Rady Miasta, w związku z decyzją o zniesieniu patronatu Pomorskiego Okręgu Wojskowego nad skwerem na Osiedlu Leśnym, którą wydał wojewoda w grudniu, w trybie ustawy o dekomunizacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

W pierwszym kwartale 2021 r. możemy zaszczepić maksymalnie 2,5 czy 2,7 mln ludzi, o ile nie pojawią się nowe dostawy szczepionek - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał jednocześnie, że jest perspektywa dostawy do Polski 16 mln dawek szczepionek firmy AstraZeneca.

 

Opublikowano w Regionalne

W czwartek 21 stycznia stwierdzono 729 nowe zakażenia COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim, po uwzględnieniu tej liczby mamy łącznie od marca ubiegłego roku ponad 100 tys. zakażonych. W rzeczywistości liczba ta jest kilka razy wyższa, bowiem jak zaznaczają eksperci, klinicznie udaje się potwierdzić mniejszość zakażeń, bowiem wiele osób przechodzi COVID-19 bezobjaowo. Od początku pandemii zmarło w naszym województwie 2065 osób, granica 2 tys. została przekroczona we wtorek 19 stycznia.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiaj (21 stycznia) Sad Okręgowy w Bydgoszczy zdecydował, że powtórzone zostanie postępowanie w pierwszej instancji, w sprawie przeciwko radnemu Bogdanowi Dz., który 20 września 2019 roku zerwał należące do Komitetu Obrony Demokracji banery. Tym samym została uwzględniona apelacja do wyroku z września 2020 roku, w którym radny został ukarany kwotą 500 zł grzywny.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłym tygodniu Senat RP wprowadził do uchwalonego w grudniu budżetu państwa szereg zmian, w tym przesunięcie środków na realizację kilku zadań inwestycyjnych na Kujawach. Wczoraj (20 stycznia) Sejm RP odrzucił w głosowaniu wszystkie poprawki Senatu.

Opublikowano w Inowrocław

Osoby w starszym wieku są szczególnie narażone na utratę oszczędności życia, w wyniku podstępnego działania oszustów. Oszuści wybierają często tą grupę wiekową, bowiem z racji wieku są to osoby najbardziej otwarte na sugestie i oszustwa. We wtorek 71-letni bydgoszczanin wyrzucił przez okno na żądanie oszustów kwotę 130 tys. zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wczoraj informowaliśmy, że publicyści podejrzewają, że włamanie na profil twitterowy posła Marka Suskiego, mógł mieć związek z konfliktami w naszym regionie, nie można wykluczyć także, że chodzi o wewnętrzne rozgrywki w Zjednoczonej Prawicy. Sprawę wyjaśnia Policja i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 21 styczeń 2021 06:46

PESA modernizuje się technologicznie

Spółka Pesa Bydgoszcz przechodząca w ostatnich latach restrukturyzację poinformowała, że głównych procesach restrukturyzacyjnych rozpoczyna wdrażanie nowoczesnych nowocześnie informatycznych, mających na celu usprawnienie zarządzania podmiotem. Pesa chce wdrożyć IFS poziomu 10, najwyższego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Lipiec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Wiadomości z regionu