Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOszuści przekonali go, aby wyrzucił 130 tys. zł przez okno

Oszuści przekonali go, aby wyrzucił 130 tys. zł przez okno

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 21 styczeń 2021 13:07

Osoby w starszym wieku są szczególnie narażone na utratę oszczędności życia, w wyniku podstępnego działania oszustów. Oszuści wybierają często tą grupę wiekową, bowiem z racji wieku są to osoby najbardziej otwarte na sugestie i oszustwa. We wtorek 71-letni bydgoszczanin wyrzucił przez okno na żądanie oszustów kwotę 130 tys. zł.

Oszustów wraz z pieniędzmi szuka policja, jednocześnie przestrzegając przed oszustami. Od różnego rodzaju oszustwach, w tym słynnej już metodzie ,,na wnuczka” mówi się od wielu lat, ale ostatni przykład pokazuje, że wciąż takie oszustwa się udają.

 

Z 71-latkiem skontaktowały się osoby podające za policjantów informując, iż nieznani sprawcy na jego nazwisko zaciągnęli kredyt. Zaoferowali oni pomoc w uratowaniu oszczędności, musiał on przekazać im zapakowane w reklamówkę oszczędności. Starszy mężczyzna zgodnie z sugestią, wyrzucił spakowane pieniądze przez okno, które zabrali oszuści.

 

Pamiętajmy, że POLICJANCI nigdy i pod żadnym pozorem nie zwracają się z prośbą o przekazanie jakichkolwiek kwot pieniędzy. Tego rodzaju sytuacje są dowodem na to, że mamy do czynienia z oszustami – podkreśla podkom. Lidia Kowalska z bydgoskiej Policji. W przypadku, gdy ktoś oczekuje od nas pieniędzy podszywając np. pod policjantów, powinniśmy dzwonić pod numer alarmowy 112.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Urząd Marszałkowski nie rozstrzygnie przetargu kolejowego do 12 grudnia

    Marszałek województwa po raz kolejny się przeliczył w swoim optymizmie, gdy pod koniec sierpnia na Sejmiku Województwa zapewniał, że przetarg na obsługę połączeń kolejowych zostanie rozstrzygnięty przed 12 grudnia. Wówczas niektórzy radni mieli wątpliwości, że zbyt długo zwlekano z przetargiem i po prostu nie starczy czasu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że sceptycy mieli rację.

    Etykiety: kolej
  • Trzy województwa generują ponad połowę zakażeń dla całej Polski

    We wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 4 tys. zakażeń co jest rekordem jeżeli chodzi o drugie półrocze 2021 roku. W województwie kujawsko-pomorskim jest to 126 zakażeń, najwięcej od maja, ale jak spojrzymy na województwo lubelskie, gdzie jest 998 zakażeń, to nie jest to wielki wynik.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu