Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPESA modernizuje się technologicznie

PESA modernizuje się technologicznie

Napisane przez  Redakcja / PESA Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 21 styczeń 2021 06:46
PESA modernizuje się technologicznie Fot: PESA

Spółka Pesa Bydgoszcz przechodząca w ostatnich latach restrukturyzację poinformowała, że głównych procesach restrukturyzacyjnych rozpoczyna wdrażanie nowoczesnych nowocześnie informatycznych, mających na celu usprawnienie zarządzania podmiotem. Pesa chce wdrożyć IFS poziomu 10, najwyższego.

Nowoczesne narzędzia wdrażane i rozwijane w obszarze IT obejmą między innymi zarządzanie procesem sprzedaży, estymator produktu, integrację projektowania, automatyzację procesów magazynowych, długoterminowe planowanie produkcji i sprzedaży, monitoring obszaru jakości i serwisu.

 

- Wdrożenie nowoczesnych narzędzi Systemu IFS Applications™ 10 to dla całej grupy PESA większa integracja procesów i systemów, dostęp do pełnej informacji o wykorzystaniu zasobów, a w konsekwencji niższe koszty, większa efektywność oraz skrócenie czasu realizacji poszczególnych zadań - wyjaśnia Krzysztof Zdziarski, Prezes Zarządu PESA.

 

Nowe narzędzia IT wzmocnią też procesy projektowe. W pionie technicznym wdrożony zostanie system PLM /Product Life Management/, który jest wspólną platformą dla zarządzania wymaganiami, szeroko pojętym procesem projektowym i eksploatacją dostarczonych pojazdów.

 

- PLM pozwoli nam na optymalizację procesów projektowych i pełne skonsolidowanie zarządzania życiem produktu, od projektu do eksploatacji po okresie gwarancyjnym - powiedział Jacek Konop, Członek Zarządu, Dyrektor Techniczny Pesa Bydgoszcz.

 

Podnoszeniu efektywności służyć ma również integracja administracji i funkcji wsparcia w całej grupie kapitałowej. W praktyce oznacza to wspólne centra usług biurowych, np. księgowych czy HR dla wszystkich spółek grupy oraz elastyczne dostosowanie poziomu zatrudnienia do realizowanych zadań. Program obejmie nie tylko spółki zlokalizowane w Bydgoszczy, czyli PESA, Skraw-Mech, czy Rem-Suw, ale także ZNTK Mińsk Mazowiecki.

 

- 2020 to nie był łatwy rok, także ze względu na pandemię, ale udało nam się odrobić wiele zaległości z przeszłości, z zakończeniem dostaw dla DB włącznie. - podkreśla Krzysztof Zdziarski, Prezes Zarządu PESA.

 

Warte obejrzenia

 • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

  Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

 • Derby dla Sportisu

  W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

 • Niemcy przewidują, że pandemia zakończy się wiosną

  "Jeśli nie pojawi się żaden nowy wariant wirusa, to na wiosnę pokonamy pandemię" - mówi federalny minister zdrowia Jens Spahn w środę w rozmowie z dziennikiem "Augsburger Allgemeine". Przestrzega jednocześnie przed lekceważeniem ryzyka zakażenia w obliczu obecnego spadku liczby zachorowań.

  Etykiety: covid19
 • Na Covid w Polsce chorują obecnie głównie niezaszczepieni

  Najwięcej zachorowań na COVID-19 jest w województwach, w których jest najmniej osób zaszczepionych przeciwko tej chorobie. Czwarta fala koronawirusa jest pandemią niezaszczepionych – powiedział w środę w radiu RMF FM prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.

Wiadomości z regionu