Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 18 styczeń 2021

W grudniu wojewoda zdecydował o wydaniu zarządzenia zastępczego w sprawie zmiany skweru Pomorskiego Okręgu Wojskowego na Osiedlu Leśnym na skwer im. płk. Łukasza Cieplińskiego. Na dniach się dowiemy czy Rada Miasta Bydgoszczy tę decyzję zaskarży do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Gdyby tak się stało, to rozstrzygnięcie WSA mogłoby też być oceną, czy wojewoda nie narusza konstytucyjnych kompetencji samorządu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W grudniu według danych Eurostatu w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 3,5 tys. zgonów, to najwięcej od czasu II wojny światowej, także więcej o listopada, który uznawany był do tej pory jako najbardziej tragiczny miesiąc – prawie 2,9 tys. zgonów. Wstępne dane wskazują, że w 2020 roku w naszym województwie zmarło ponad 26 tys. osób.

Opublikowano w Regionalne

W latach 2021-2027 do Polski w ramach funduszy strukturalnych trafi ponad 350 mld zł, podobnie jak w poprzednich perspektywach unijnych, część tej puli trafi do każdego województwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki przedstawił wstępne założenia polityki spójności na lata 2021-2027.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 18 styczeń 2021 18:26

Drugie ognisko ptasiej grypy pod Inowrocławiem

Na terenie gminy wiejskiej Inowrocław stwierdzono ognisko ptasiej grupy wśród hodowli kur. Hodowla, w której stwierdzono przypadki ptasiej grypy obejmuje około 30 tys. kur. Wojewoda zapowiada wyznaczenie strefy zapowietrzonej w odległości 3 km od miejsca ogniska, w której obowiązywać będą szczególne restrykcje. W szczególności dotyczące uniemożliwiania kontaktu ptactwa z różnych hodowli.

Opublikowano w Inowrocław

Korzystając z komunikacji zbiorowej, zresztą tak samo jak w całej przestrzeni publicznej, powinniśmy zasłaniać nos i usta, w przeciwnym wypadku grożą nam konsekwencję. O ile na ulicy może zainteresować się nami patrol policji,o tyle w pociągu lub autobusie dalekobieżnym taka interwencja wymagałaby nieplanowanych postojów ze szkodą dla współpasażerów. Od kilku tygodni podnoszony jest problem braku możliwości wyproszenia pasażera z pojazdu.

Opublikowano w Magazyn

Obecnie stężenie pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5 w centrum Bydgoszczy jest przekroczone powyżej 200%. W przypadku PM 2,5 o ponad 260%. W nocy PM2,5 przekroczył dozwoloną normę o ponad 333%. Spodziewajmy się, że dzisiaj wieczorem (po godzinie 18) będzie jeszcze gorzej. Taka już prawidłowość, że gdy przychodzi mróz pojawia się smog.

Opublikowano w Bydgoszcz

Powiat inowrocławski rok 2020 zakończył z liczbą ponad 7,3 tys. bezrobotnych, co jest najwyższą liczbą w skali całego województwa kujawsko-pomorskiego. Rok 2020 sprawił, że liczba zarejestrowanych bezrobotnych wzrosła o blisko tysiąc. Sprawia to, że powiat inowrocławski staje się szczególnie zagrożony skutkami recesji spowodowanej przez COVID-19.

Opublikowano w Inowrocław

Średnia liczba dziennych zakażeń na COVID-19, które w ciągu ostatnich 7 dni stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim wyniosła na 100 tys. mieszkańców 32. Jest to wciąż wskaźnik wyższy niż średnia dla kraju, ale porównując z poprzednim tygodniem mamy wyraźny spadek o 13. Pokazuje to, że sytuacja epidemiczna w naszym województwie się poprawia.

Opublikowano w Regionalne

Park Kultury to na mapie Bydgoszczy nowy podmiot kultury, który będzie funkcjonował w Młynach Rothera, których remont właśnie dobiega końca. Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski napisał do wicepremiera list, w którym oferuje państwu współprowadzenie tej instytucji.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 18 styczeń 2021 10:48

Płaszcz męski król jesiennej garderoby

Nieprzeciętność mężczyzny jest zarówno sednem znakomitego zachowania jak i wyczucia modowego. Jeśli więc chodzi o zachowanie, to jak wiadomo powinno się pielęgnować w sobie dobre wyczucie i niezbędną biegłość z kodeksu savoir vivre; natomiast po stronie stylu wszystko jest wynikiem trafionej stylizacji i odpowiednim doborem elementów garderoby. Głównym składnikiem zimowej garderoby, który wysuwa się na pierwszy plan jest płaszcz męski. Chcielibyśmy zaprezentować pięć płaszczy męskich, które pozwolą wypracować elegancki i niebanalny styl. Jednym słowem, to gotowy przepis na nienaganny look.

Opublikowano w Polecane

Warte obejrzenia

« Lipiec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Wiadomości z regionu