Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 09 luty 2016

We wrześniu Rada Miejska Inowrocławia odrzuciła wniosek o wygaszenie mandatów dwóch radnych, które miały być nieważne z powodu łączenia z funkcją ławnika. Przewodniczący Rady Miejskiej nie śpieszy się z tą sprawą, zaś wojewoda po raz kolejny go upomina.

Opublikowano w Inowrocław

Puchar i Superpuchar Polski wywalczony przez piłkarzy Zawiszy oraz medale koszykarek Artego to jedyne poważne klubowe sukcesy bydgoskiego sportu w ostatnich latach.

 

Opublikowano w Sport

W poniedziałek z wizytą w Budapeszcie gościła premier Beata Szydło. Z szefem węgierskiego rządu Victorem Orbanem rozmawiała m.in. o potrzebie większej liczby bezpośrednich połączeń kolejowych i lotniczych pomiędzy Polską i Węgrami. Przywódcy obu państw byli w tej kwestii zgodni. Czy z tych zapowiedzi powinniśmy się cieszyć w naszym regionie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Listopad 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu