Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 27 listopad 2015

Pod koniec poprzedniej kadencji parlament przyjął nowelizację prawa, która pozwala w sposób szczególny traktować duże rodziny przy ustalaniu wysokości opłat za gospodarkę odpadami. Każdy samorząd będzie decydował jednak o tym, czy z tej otwartej furtki skorzysta. Bydgoszcz tego raczej nie uczyni.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pierwszych tygodni nowej kadencji Sejmu pozytywnie ocenić nie można. Prawie codziennie docierają do nas informacje, iż w polskim parlamencie źle się dzieje i nie służy to demokracji. Na co dzień podchodzę do tego wszystkiego z dystansem, bo w mojej opinii toczące się w Sejmie nie mają zbyt dużej wagi.

Opublikowano w Regionalne

Po ładnej walce bydgoscy siatkarze nie byli jednak w stanie sprostać mocniej ekipie PGE Skry Bełchatów. W drużynie Łuczniczki kontuzji jeszcze przed meczem nabawił się libero Michał Żurek.

 

Opublikowano w Sport

Premier Beata Szydło zapowiedziała szybką wymianę wojewodów. Pełniąca funkcję wojewody kujawsko-pomorskiego Ewa Mes (związana z PSL) złożyła już dymisję i powoli żegna się z samorządowcami, z którymi ponad kadencję współpracowała. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, w dużej mierze o obsadzie tego stanowiska będą decydować politycy z Bydgoszczy, komplikować sprawę może jednak brak wspólnego języka.

Opublikowano w Bydgoszcz

W wywiadzie udzielonym naszemu portalowi kilka tygodni temu, poseł Paweł Skutecki zapowiedział wyjaśnienie dwugłosu pomiędzy marszałkiem województwa i ministerstwem infrastruktury, w kwestii remontu linii kolejowej nr 356 (Bydgoszcz – Szubin – Kcynia). Jego pierwsza interpelacja w tej kadencji tyczy się właśnie przyszłości tego szlaku kolejowego.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Zasadzony przez radnego Bogdana Dzakanowskiego, bez konsultacji z ratuszem, dąb upamiętniający ofiary rzezi na Wołyniu został najprawdopodobniej przesadzony przez służby miejskie. Radny uważa, że doszło do kradzieży i sprawę zgłosił organom ścigania.

Opublikowano w Bydgoszcz

Posłowie klubu Kukiz15 chcą, aby nowy rząd wypowiedział ustalenia dotyczące przyjmowania imigrantów, które zawarł poprzedni rząd, z udziałem bydgoskiej minister Teresy Piotrowskiej. Komisja ds. Unii Europejskiej, przy biernej postawie posłów PiS, wnioskuje o odrzucenie inicjatywy już w I czytaniu.

Opublikowano w Regionalne

Kompleks ProNatury w praktyce pracuje już od pewnego czasu. Zobaczcie jak to wygląda.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek na sesji Rady Miejskiej Inowrocławia radni będą zatwierdzać taryfy opłat za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków dla roku 2016. Z powodu prac modernizacyjnych konieczny będzie zakup wody z Torunia, co przełoży się na większe koszty funkcjonowania Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Inowrocławiu.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Radny sejmikowy rezygnuje z teki wiceministra. Media piszą o konflikcie w resorcie

    Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Paweł Zgórzyński, związany politycznie z PSL-em, w styczniu dostał nominację na wiceministra w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. Teraz z tej funkcji zrezygnował – oficjalnie z powodów osobistych, ale według ogólnopolskich mediów jest drugie dno.

  • Karty w Sejmiku Województwa wydają się już rozdane

    Do wyboru nowego Zarządu Województwa i władz Sejmiku Województwa jeszcze prawie miesiąc, ale wszystko wskazuje na to, że tutaj mamy podręcznikowe status quo i na zmiany większe się nie zanosi. Nikt nawet właściwie nie rozważa, aby marszałkiem został kto inny jak Piotr Całbecki, który w Toruniu uzyskał fenomenalny wynik. Jak spojrzymy na poprzednie kadencję to jego pozycja była równie silna, ale wtedy przynajmniej w publicystyce robiono bydgoszczanom nadzieje o marszałku z Bydgoszczy. Teraz na to się nie zanosi.

Wiadomości z regionu