Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 23 listopad 2015

Na wczorajszym posiedzeniu Sejmiku w Toruniu pojawił się poseł Zbigniew Pawłowicz, który przez niespełna rok pełnił mandat radnego wojewódzkiego. Podziękowanie za współpracę z Sejmikiem i marszałkami wyraziła także wojewoda Ewa Mes, której misja wkrótce się zakończy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W czasie gdy obradował Sejmik, przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego przy Placu Teatralnym w Toruniu odbywał się protest pracowników Arrivy. Do protestujących wyszedł tylko radny niezależny Roman Jasiakiewicz z Bydgoszczy.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 23 listopad 2015 19:23

Bydgoszcz rozpoczyna marsz ku metropolii

W poniedziałek prezydent Rafał Bruski zorganizował spotkanie z parlamentarzystami oraz radnymi województwa na temat utworzenia metropolii bydgoskiej. Było to spotkanie zamknięte dla mediów. Jak udało nam się ustalić, było to niezobowiązujące spotkanie wstępne.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 23 listopad 2015 17:37

Pozycja Całbeckiego wydaje się niezagrożona (opinia)

Tuż po wyborach parlamentarnych pojawiły się głosy o możliwym przewrocie w Zarządzie Województwa Kujawsko-Pomorskiego – odwołaniu marszałka Piotra Całbeckiego i zmianie koalicji rządzącej z udziałem PiS. Po dzisiejszej atmosferze na Sejmiku zauważyć można, że marszałek może spać raczej spokojnie.

Opublikowano w Regionalne

W ubiegły wtorek po jedną z uczennic Szkoły Podstawowej nr 2 w Inowrocławiu przyszła matka i babcia, które znajdowały się w stanie mocnego odurzenia alkoholem. Nauczycielka i pedagog nie zgodzili się, aby uczennica wróciła do domu pod opieką pijanych opiekunów, gdyż powodowałoby to poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Dzisiaj obu pracownikom SP nr 2 pogratulował prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

Opublikowano w Inowrocław

Przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu trwa pikieta pracowników Arrivy. W budynku odbywa się natomiast sesja Sejmiku.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Radny sejmikowy rezygnuje z teki wiceministra. Media piszą o konflikcie w resorcie

    Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Paweł Zgórzyński, związany politycznie z PSL-em, w styczniu dostał nominację na wiceministra w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. Teraz z tej funkcji zrezygnował – oficjalnie z powodów osobistych, ale według ogólnopolskich mediów jest drugie dno.

  • Karty w Sejmiku Województwa wydają się już rozdane

    Do wyboru nowego Zarządu Województwa i władz Sejmiku Województwa jeszcze prawie miesiąc, ale wszystko wskazuje na to, że tutaj mamy podręcznikowe status quo i na zmiany większe się nie zanosi. Nikt nawet właściwie nie rozważa, aby marszałkiem został kto inny jak Piotr Całbecki, który w Toruniu uzyskał fenomenalny wynik. Jak spojrzymy na poprzednie kadencję to jego pozycja była równie silna, ale wtedy przynajmniej w publicystyce robiono bydgoszczanom nadzieje o marszałku z Bydgoszczy. Teraz na to się nie zanosi.

Wiadomości z regionu