Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 02 listopad 2015
wtorek, 03 listopad 2015 00:45

Bruski: Nie chcemy drugiej Włoszczowej

Mowa o budowanej za unijne pieniądze stacji Bydgoszcz Błonie, obok której powstaje także pętla autobusowa. Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski liczy, że Samorząd Województwa będący organizatorem przewozów kolejowych, zdecyduje się zwiększyć liczbę pociągów na trasie Bydgoszcz – Inowrocław oraz w przyszłości przywrócić ruch kolejowy na linię nr 356 do Szubina i Kcyni.

Opublikowano w Bydgoszcz

Prawo i Sprawiedliwość obiecało utworzenie województwa środkowopomorskiego oraz warszawskiego, jeden z polityków tej partii uważa, że na swoje województwo zasługuje też Częstochowa. Nowo wybrany poseł Kukiz15 Paweł Skutecki wysuwa publicznie postulat utworzenia województwa bydgoskiego bez Torunia.

Opublikowano w Regionalne

Siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz nie będą miło wspominać rozpoczęcia nowego sezonu w PlusLidze. Na dodatek nasza drużyna straciła na dłużej Wojciecha Ferensa.

Opublikowano w Sport
poniedziałek, 02 listopad 2015 18:05

Proponujemy kandydata do Narodowej Rady Rozwoju

16 października prezydent Andrzej Duda powołał Narodową Radę Rozwoju, która ma pełnić rolę zespołu doradczego. W Bydgoszczy niepokój budzi powołanie do niej marszałka województwa Piotra Całbeckiego, którego wizja samorządowa jest rozbieżna z aspiracjami ósmego co do wielkości miasta w Polsce. Formuła Narodowej Rady Rozwoju jest otwarta, zatem warto, aby do prezydenta Dudy docierał także głos z Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 02 listopad 2015 15:52

Tegoroczna kwesta będzie rekordowa

Ponad 26 tys. zł udało się zebrać podczas kwesty na ratowanie grobowców z cmentarza Starofarnego – informuje nas Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy. Już dzisiaj zatem wiemy, że na bydgoskie ,,Powązki” zebraliśmy ponad 3 tys. zł więcej, niż w ubiegłym roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Najprawdopodobniej w przyszły poniedziałek odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Bydgoszczy, na której radni zdecydować mieliby zdecydować wstępnie ile pieniędzy w roku 2016 przeznaczy miasto na utwardzanie dróg osiedlowych oraz na zasadzie jakich kryteriów miałyby być one typowane. O sesję wnioskuje prezydent Rafał Bruski.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 02 listopad 2015 11:59

Skorzystaliśmy z bezpłatnej komunikacji miejskiej

W niedziele na wniosek prezydenta przy zgodzie Rady Miasta Bydgoszczy mogliśmy jeździć autobusami i tramwajami za darmo. Z tej możliwości bydgoszczanie korzystali dość chętnie, dzięki czemu ruch w mieście odbywał się bez większych utrudnień. Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego zauważa, że bydgoska komunikacja miejska zyskała dzięki temu też świetną promocję.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 02 listopad 2015 11:12

Gowin: Wybory tylko do Sejmików

Od kilku dni trwają spekulacje czy nowy rząd zdecyduje się na przyśpieszone wybory samorządowe. Na antenie Radia Kraków głos w tej prawie zabrał jeden z pretendentów na funkcję ministra, lider Polski Razem Jarosław Gowin, który uważa, iż należy poważnie zastanowić się nad przyśpieszonymi wyborami do Sejmików.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 02 listopad 2015 10:58

Ostatnie dni konsultacji ważnego planu komunikacyjnego

Do czwartku 5 listopada trwają konsultacje społeczne nad Kujawsko-Pomorskim Planem Spójności Komunikacyjnej Drogowej i Kolejowej. Dokument ten będzie decydował jakie projekty kolejowej będą mogły zostać wyremontowane ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Niestety w przygotowanym przez Urząd Marszałkowski dokumencie planuje się właściwie tylko inwestycje po wschodniej stronie Wisły. Zachęcamy zatem mieszkańców zachodniej części województwa do aktywnego udziału w tych konsultacjach.

Opublikowano w Regionalne

Narodowy Inowrocław, Patriotyczna Kruszwica oraz Nadgoplańskie Towarzystwo Historyczne wzięły udział w akcji Fundacji Niezłomni. Działacze trzech organizacji kwestowali na ekshumacje i identyfikacje Żołnierzy Wyklętych.

Opublikowano w Kruszwica

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Radny sejmikowy rezygnuje z teki wiceministra. Media piszą o konflikcie w resorcie

    Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Paweł Zgórzyński, związany politycznie z PSL-em, w styczniu dostał nominację na wiceministra w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. Teraz z tej funkcji zrezygnował – oficjalnie z powodów osobistych, ale według ogólnopolskich mediów jest drugie dno.

  • Karty w Sejmiku Województwa wydają się już rozdane

    Do wyboru nowego Zarządu Województwa i władz Sejmiku Województwa jeszcze prawie miesiąc, ale wszystko wskazuje na to, że tutaj mamy podręcznikowe status quo i na zmiany większe się nie zanosi. Nikt nawet właściwie nie rozważa, aby marszałkiem został kto inny jak Piotr Całbecki, który w Toruniu uzyskał fenomenalny wynik. Jak spojrzymy na poprzednie kadencję to jego pozycja była równie silna, ale wtedy przynajmniej w publicystyce robiono bydgoszczanom nadzieje o marszałku z Bydgoszczy. Teraz na to się nie zanosi.

Wiadomości z regionu