Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: środa, 11 listopad 2015
środa, 11 listopad 2015 22:53

Pierwsza wygrana Łuczniczki Bydgoszcz

Wielkie emocje w czwartym secie i wreszcie długo oczekiwane zwycięstwo bydgoskiej drużyny. Siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz pokonali Effctor Kielce 3:1.

 

Opublikowano w Sport
środa, 11 listopad 2015 22:25

Astoria Bydgoszcz wreszcie zwycięska

Koszykarze Astorii Bydgoszcz nie mieli problemów z pokonaniem SKK Siedlce i przełamali ostatnią serię minimalnych porażek.

 

Opublikowano w Sport
środa, 11 listopad 2015 20:05

Herb miasta bez ,,specjalnej” ochrony

Herb, barwy i hejnał winny być używane w sposób zapewniający im należytą cześć i szacunek – głosi uchwała Rady Miasta Bydgoszczy z 24 marca 2010 roku. Okazuje się jednak, że w świetle prawa herb Bydgoszczy może być wykorzystywany na plakacie reklamujący imprezę studencką w towarzystwie pijanego kota.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 11 listopad 2015 19:10

Fotowspomnienia z VII kadencji

Tak się zdarzyło, że w Święto Niepodległości przypada ostatni dzień VII kadencji Sejmu. W czwartek posłowie wybrani na VIII kadencję złożą ślubowania. Swoją przygodę w parlamencie, przynajmniej na kilka lat, zakończą posłowie – Anna Bańkowska, Iwona Kozłowska, Grażyna Ciemniak i Łukasz Krupa. W tej kadencji uczestniczyłem w kilku posiedzeniach Sejmu – chciałbym zatem przypomnieć kilka zdjęć z udziałem parlamentarzystów z okręgu bydgoskiego.

Opublikowano w Regionalne

Świadomość istnienia w 1918 roku inicjatywy Sejmu Dzielnicowego reprezentującego Polaków w zaborze pruskim, jest w Bydgoszcz dość mała. Był to jednak jeden z elementów walki o niepodległość, albo mówiąc bardziej precyzyjnie polskość Wielkopolski, Kujaw i Pomorza. My na niepodległość musieliśmy poczekać nieco dłużej niż do 11 listopada 1918 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Radny sejmikowy rezygnuje z teki wiceministra. Media piszą o konflikcie w resorcie

    Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Paweł Zgórzyński, związany politycznie z PSL-em, w styczniu dostał nominację na wiceministra w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. Teraz z tej funkcji zrezygnował – oficjalnie z powodów osobistych, ale według ogólnopolskich mediów jest drugie dno.

  • Karty w Sejmiku Województwa wydają się już rozdane

    Do wyboru nowego Zarządu Województwa i władz Sejmiku Województwa jeszcze prawie miesiąc, ale wszystko wskazuje na to, że tutaj mamy podręcznikowe status quo i na zmiany większe się nie zanosi. Nikt nawet właściwie nie rozważa, aby marszałkiem został kto inny jak Piotr Całbecki, który w Toruniu uzyskał fenomenalny wynik. Jak spojrzymy na poprzednie kadencję to jego pozycja była równie silna, ale wtedy przynajmniej w publicystyce robiono bydgoszczanom nadzieje o marszałku z Bydgoszczy. Teraz na to się nie zanosi.

Wiadomości z regionu