Jesteś tutaj: HomeSportWłocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport sobota, 24 październik 2020 16:47

Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

Można powiedzieć, że tylko szkoda tego, iż tych emocji nie mogli doświadczyć na żywo kibice, ale z uwagi na sytuację epidemiologiczną rozgrywki odbywają się bez udziału publiczności.

 

Lepiej optycznie rozpoczął Sportis, który przeważał na boisku, próbując zamykać gości w obrębie swojego pola bramkowego. Gospodarze popełnili jednak w 15 minucie fatalny błąd, gdy w polu karnym faulował Boris Kipeya – sędzia podyktował w rezultacie rzut karny, który wykorzystał Łukasz Witucki. Bramka zdobyta z karnego ustawiła pozostałą część meczu, Sportis nadal przeważał, ale zawodnikom tego klubu brakowało skuteczności, aby przebić się na sytuację pozwalającą wyrównać.

 

W drugiej połowie goście już nie pozwalali w takim stopniu Sportisowi kontrolować gry, to jednak gospodarze wciąż starali się wyrównać. Czym było bliżej końca spotkania tym Sportis bardziej grał ofensywnie, czym jednak odsłaniał swoją bramkę przed gośćmi. W drugiej części drugiej połowy Paweł Behlke uderzył piłkę wprost w światło bramki Sportisu, ale w wyniku nieporozumienia odbiła się ona od głowy jego kolegi z drużyny i ostatecznie druga bramka dla Włocłavi nie padła. W międzyczasie Sportis kilka razy próbował wyrównać, ale skutecznie neutralizował te ataki bramkach gości wraz z obrońcami. W 82 minucie na 0:2 podwyższył Łukasz Witucki, tym razem po dużych błędach defensywy Sportisu. Włocłavia ostatecznie zatem triumfowała w tym meczu, choć nie było to łatwe zwycięstwo.

 

Sportis Łochowo – Włocłavia Włocławek 0:2 (0:1)

16 (k) i 82 minuta – Łukasz Witucki

 

Dzisiaj Zawisza Bydgoszcz podejmie Wdę Świecie, czwarty z zespołów pretendujących do awansu Lider Włocławek planowo w tej kolejce gra z BKS Bydgoszcz, ale ten mecz odbędzie się w innym terminie z uwagi na zagrożenie epidemiczne.

 

Za tydzień Sportis podejmie Zawiszę, co będzie kolejnym meczem na szczycie w tym sezonie. Za dwa tygodnie zaś Włocłavia podejmie u siebie Zawiszę.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021