Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOstatnie dni Marka Gralika w roli kuratora

Ostatnie dni Marka Gralika w roli kuratora

Napisane przez  ł Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 18 grudzień 2023 09:22

Minister Edukacji Barbara Nowacka w piątek odwołała kontrowersyjną krakowską kurator oświaty Barbarę Nowacką, przy tej okazji zapowiedziała, że pozostałych 15 kuratorów odwoła do końca roku, w tym także kujawsko-pomorskiego Marka Gralika. Słyszymy, że osobę na stanowisko nowego kuratora w ramach ustaleń koalicyjnych ma wskazać Koalicja Obywatelska.

 

Z informacji jakie do nas docierają wynika, że będzie to raczej osoba niespecjalnie obecnie eksponowana w życiu publicznym.

 

Marek Gralik zanim został kuratorem był wieloletnim radnym Rady Miasta Bydgoszczy, był to zatem transfer prosto z samorządu. Gralik funkcję kuratora pełni od marca 2016 roku, co pokazuje, że PiS po objęciu władzy nie śpieszył się aż tak z wymianą kuratora.

 

Kurator Marek Gralik nie był specjalnie medialną postacią, trudno napisać o jakiejść sytuacji która przyniosła mu więszy rozgłos, co w przypadku tej funkcji należy odebrać raczej pozytywnie. Ostatnie blisko 8 lat nie przyniosło specjalniejszych kontrowersji.

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu