Jesteś tutaj: HomeArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 03 maj 2024

Znajdujemy się obecnie w dość nietypowej sytuacji jeżeli chodzi o sprawowanie władzy w samorządach – niemal wszystkie gminy, miasta, powiaty i województwa funkcjonują od środy 1 maja bez radnych. Wynika to złożenia się zakończenia kadencji z majowym długim weekendem.

Opublikowano w Regionalne

Zainaugurowana w ubiegłą sobotę wystawa rzeźb balansujących częstochowskiego artysty Jerzego Kędziory robi furorę wśród bydgoszczan i turystów. Szczególnie klimatycznie wyglądają te, które wiszą nad wodą. Pojawiły się wśród internautów głosy, aby Bydgoszcz odkupiła jedną z rzeźb – szczególnie do gustu przypadła zlokalizowana przy Moście Młyńskim rzeźba kajakarza, ale bez kajaku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ruszyły na dobre wybory do Parlamentu Europejskiego, które odbywają się w 27 państwach. Dobrym punktem wyjścia do nich może być nasze podsumowanie zakończonej kadencji, w którym wskazujemy na najważniejsze decyzje polityczne z ostatnich 5 lat oraz wyzwania z którymi przyszło się mierzyć, bo pod tym względem to była specyficzna kadencja.

Opublikowano w Magazyn

Dzisiaj obchodzimy Święto Konstytucji 3 Maja, która w 1791 roku, już po pierwszym rozbiorze Polski, była próbą ratowania państwa, które chyliło się ku upadkowi. Nastąpiły po tym dwa kolejne rozbiory i Polska całkowicie zniknęła z mapy świata, ale data 3 maja stała się symbolem – nie bez powodu najpierw zaborcy, a później komuniści zabraniali obchodzenia rocznicy jej uchwalenia. Biskup Krzysztof Włodarczyk wskazuje też na to, że 3 maja to święto Matki Bożej Królowej Polski.

Opublikowano w Bydgoszcz