Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPodbydgoska nowoczesna sortowania Poczty Polskiej została uruchomiona

Podbydgoska nowoczesna sortowania Poczty Polskiej została uruchomiona

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 10 październik 2023 17:27

We wtorek w Lisim Ogonie odbyła się uroczystość uruchomienia nowego sortera w Węźle Ekspedycyjno-Rozdzielczym Poczty Polskiej. Nowoczesny sorter warty ponad 62 mln zł usprawni pracę pocztowców, bowiem teraz sortowanie przechodzi na pełen automatyzm, sorter zbudowano o najnowocześniejsze technologię.


- Te wszystkie paczki, które ta maszyna będzie obsługiwać – to do tego czasu, do tego dnia ją się zajmowali ludzie. Ci ludzie musieli codziennie korzystając z pracy własnych rąk się tymi paczkami zajmować. Prawdziwa siła poczty to byli zawsze ludzie, ta mechanizacja spowoduje, że WER w Lisim Ogonie będzie w ekstraklasie pocztowej – mówił podczas uroczystości otwarcia sortera poseł Piotr Król, który w przeszłości był pracownikiem Poczty Polskiej.

 

Wraz z instalacją nowego sortera podbydgoski WER przeszedł modernizację. Obiekt został wyposażony w dodatkowych 10 doków przeładunkowych, pomieszczenia biurowe, socjalne, techniczne i porządkowe. Zmianie uległ również układ wewnętrznych dróg komunikacyjnych. W ramach prac adaptacyjnych zostały dobudowane dwa obiekty o łącznej powierzchni 900 m2. Nowo powstała powierzchnia magazynowo-ekspedycyjna pełni funkcję wsparcia dla procesów logistycznych związanych z wydawaniem przesyłek kurierom, co ułatwia 14 nowych bram kurierskich. Drugi obiekt to dwukondygnacyjny biurowiec, w którym znajdują się m.in. pomieszczenia biurowe, szkoleniowe, techniczne i socjalne.

 


- Poczta Polska to firma która jest istotnym elementem i ogniwem krwiobiegu państwa. Jesteśmy strategicznym partnerem dla administracji państwowej i samorządowej – mówił Krzysztof Falkowski, prezes Poczty Polskiej. Przed nim głos zabrał reprezentujący prezydenta RP Andrzeja Dudę minister Paweł Szrot - Pan prezydent zawsze doceniał pracę polskich pocztowców, poczta jest prawdziwym nerwem polskiego społeczeństwa, a za nią kilka ciężkich lat, w których mogliśmy przekonać jak ważna jest wasza praca dla naszych współobywateli. Nie ukrywam, że chodzi tutaj przede wszystkim o pandemię.


Sorter posiada chociażby kamery, które potrafią w ruchu ustalić kierunek docelowy przesyłki co znacznie ułatwia cały proces logistyczny. Jego moce przerobowe szacuje się na 8-9 tys. paczek na godzinę.

 

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu