Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 23 listopad 2019
niedziela, 24 listopad 2019 00:00

Od jutra ważna zmiana w ruchu na Osowej Górze

Od jutra niemożliwy będzie wjazd z ulicy Grunwaldzkiej w ulicę Skośną. Jest to dość istotna dla ruchu ulica, bowiem komunikuje Grunwaldzką, czyli drogę krajową nr 80 z przemysłową częścią Osowej Góry. ZDMiKP wyznaczył objazd do ulicy Podmiejskiej (przedłużenie Skośnej) ulicami Przejście i Kruszyńską.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zmagania konkursowe w XI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Ignacego Jana Paderewskiego dobiegły końca – zwycięzcą został Rosjanin Philipp Lynov, który zdobył nagrodę w wysokości 30 tys. euro. Tuż za nim uplasował się studiujący na bydgoskiej Akademii Muzycznej Kamil Pacholec, jedyny Polak, który dotarł do finału.

Opublikowano w Bydgoszcz

Postępy związane z budową kujawsko-pomorskiego odcinka drogi ekspresowej S-5 są różne – mamy odcinek od granicy województwa, który istnieje duża szansa uda się oddać do użytku jeszcze w tym roku, ale jest też odcinek Białe Błota – Szubin, gdzie nie wykonano jeszcze nawet połowy prac, a budowa stoi w miejscu, bowiem poszukiwany jest nowy wykonawca.

Opublikowano w Regionalne

Są to tylko wybrane tytuły Jerzego Ossolińskiego, bowiem ich było tak wiele, że pełne ich wymienianie zapewne zanudziłoby każdego czytelnika. Wspomnieć jeszcze warto o Marszałku Sejmu Zwyczajnego z 1631 roku oraz o chyba najważniejszym Kanclerzu Wielkim Koronny. Był to jeden z wybitniejszych Polaków XVII wieku. Wspomnieć o nim warto jednak szerzej z prostego powodu, bowiem jego decyzje ukształtowały na kilka wieków przestrzeń Starego Rynku w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Gdy mówi się o pracy organicznej pod zaborem pruskim to często pierwszą myślą jest Poznań i Wielkopolska. Okazuje się jednak, że regionem, gdzie Polacy dominowali gospodarczo były Kujawy Zachodnie, w szczególności obszar Nadgoplański. Kujawy Zachodnie pod koniec XIX wieku uchodziły za najbogatszą część polskich ziem pod zaborem pruskim.

Opublikowano w Historia

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Wydanie i rozliczenie środków z KPO w terminie wydaje się mało realne. Polski rząd będzie negocjował zmianę terminów

    Czas na wydatkowanie większości środków upływa w 2026 roku. W związku z prawie trzyletnim opóźnieniem w implementacji Krajowego Planu Odbudowy koalicyjny rząd przeprowadził na początku br. jego rewizję. Nowa wersja jest już w ok. 80 proc. uzgodniona z Komisją Europejską, a cały ten proces może się zakończyć w wakacje – poinformowała w tym tygodniu ministra funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. Jednocześnie rząd planuje rozpocząć z KE negocjacje dotyczące przedłużenia terminu zakończenia KPO, ponieważ czas na wydatkowanie większości środków upływa w 2026 roku.

  • Całbecki nadal marszałkiem, nie uległ naciskom z Warszawy. PiS zaczyna kadencję od pierwszego rozłamu wewnątrz

    W czwartek Sejmik Województwa kontynuuje przerwaną sesję z poniedziałku – sama przerwa spowodowana została dość dziwnymi okolicznościami, gdyż politycy w Warszawie chcieli ingerować w proces wyboru członków Zarządu Województwa. Przed wznowieniem sesji pojawiło się kluczowe pytanie – czy politycy Nowej Lewicy w Warszawie wymuszą wprowadzenie do Zarządu Województwa swojego przedstawiciela?

Wiadomości z regionu