Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 19 wrzesień 2014

Nie mi oceniać czy wyrok z powództwa wodociągów przeciwko radnemu Tomaszowi Redze jest sprawiedliwy oraz czy radny używając takich sformułowań nie nadużył dóbr osobistych MWiK. Początkiem tej sprawy były jednak kwestie polityczne, stąd też uważam, że potrzebny jest komentarz z tego punktu widzenia, chociażby dlatego, że wkrótce kampania wyborca rozpocznie się na dobre i zapewne dużo będzie dyskusji na temat sytuacji w miejskich spółkach.

Opublikowano w Bydgoszcz

Były poseł Andrzej Walkowiak nie kryje zaskoczenia nominacją nowej premier Ewy Kopacz dla swojej bliskiej koleżanki Teresy Piotrowskiej na stanowisko ministerialne. Walkowiak będąc jeszcze posłem publicznie krytykował Piotrowską za działania utrudniające budowę drogi ekspresowej S-5.

Opublikowano w Regionalne

W poniedziałek Rada Miejska w Inowrocławiu podejmie decyzje o nadaniu Honorowego Obywatela tego miasta Wacławowi Szewieliśniemu, niezłomnemu żołnierzowi Armii Krajowej, który po II wojnie światowej doświadczał prześladowań ze strony komunistów.

Opublikowano w Inowrocław
piątek, 19 wrzesień 2014 12:11

Krzywousty najedzie na Wyszogród

W sobotę na nadwiślańskich terenach bydgoskiego Fordonu odbędzie się kolejna edycja festynu ,,Wyszogród zanim powstała Bydgoszcz”. Z powodu małego zainteresowania wydarzeniem władz miasta los tegorocznej imprezy był zagrożony, na szczęście się wszystko udało i jutro spodziewać się możemy emocjonującego widowiska historycznego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Remisem ze wskazaniem na MWiK zakończył sie proces pomiędzy tą spółką a radnym Tomaszem Regą. Decyzja sądu radny w części swojego płatnego ogłoszenia z przed 4 lat naruszył dobre imię miejskiej spółki, ale duża część pozwu została oddalona, stąd też żadna ze stron nie pokryje całości kosztów procesu. Rega najprawdopodobniej odwoła się do II instancji.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 19 wrzesień 2014 10:33

Piotrowska wymieni Sikorskiego w rządzie

Posłanka Teresa Piotrowska zostanie ministrem spraw wewnętrznych w nowym rządzie premier Ewy Kopacz. Misji szefa polskiej dyplomacji nie będzie już kontynuował natomiast Radosław Sikorski, który jak zapowiada nowa premier będzie desygnowany na funkcję marszałka Sejmu. Za politykę zagraniczna rządu odpowiadać będzie teraz Grzegorz Schetyna.

Opublikowano w Regionalne

Przewodniczący Rady Miejskiej w Szubinie Marek Domżała najprawdopodobniej wystartuje z drugiej pozycji z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego z okręgu nr 2 do Sejmiku Województwa. Liderem listy będzie obecny radny Sejmiku z Tucholi Tadeusz Zaborowski.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Ponad 1,6 mln zł przekaże Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej na aktywizację zawodową bezrobotnych na terenie Bydgoszczy oraz powiatu bydgoskiego. Tymi pieniędzmi będzie dysponował mieszczący się przy ulicy Toruńskiej Powiatowy Urząd Pracy. Łącznie pomoc ma dotyczyć 187 osób poszukujących zatrudnienia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30