Jesteś tutaj: HomeRegionCzy Polską będzie rządził premier z Bydgoszczy?

Czy Polską będzie rządził premier z Bydgoszczy?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 30 sierpień 2014 19:58

Premier Donald Tusk został wybrany na stanowisko przewodniczącego Rady Europy. Oznacza to, że przestanie już wkrótce pełnić funkcję szefa rządu. Dla Polski oznacza to na pewno wstrząs na scenie politycznej, gdyż po 7 latach kończy się era Tuska. Rozpoczynają się spekulacje w sprawie tego, kto miałby zastąpić Tuska jako premiera, wśród kandydatur pojawia się minister Radosław Sikorski.

W debacie nad tym kto zostanie nowym premierem pojawia się 5 nazwisk. Jedną z dwóch kobiet typowanych na premier polskiego rządu jest marszałek Ewa Kopacz. Jej minusem jest na pewno brak charyzmy, ale też mogące zaszkodzić PO następstwa jej wyboru. Kopacz zapewne zdymisjonuje swojego następcę na funkcji ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza, który prowadził w tym resorcie zupełnie inną politykę. Ten wybór groziłby także wewnętrzną walką w partii, o to kto zostanie nowym Marszałkiem Sejmu.

 

Drugim z kandydatów jest minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak. Osoba mało widoczna w mediach, co mogłoby być też jego plusem, gdyż nie wywołuje zbytnio dużych kontrowersji. Trzecim kandydatem jest Jan Krzysztof Bielecki, czyli postać będąca w cieniu, w przeszłości premier. Taka szara eminencja.

 

Drugą z nominowanych kobiet jest wicepremier Elżbieta Bieńkowska. Nad jej osobą widnieje groźba ujawnienia nagranej rozmowy pomiędzy nią i szefem CBA. W naszym regionie Bieńkowska nie cieszy się także zbytnio dużym poparciem.

 

Piątym nazwiskiem jest minister Radosław Sikorski, który zamieszkuje dwór w Chobelinie pod Nakłem. Właściwie znienawidzony przez elektorat Prawa i Sprawiedliwości.

Warte obejrzenia

« Styczeń 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31