Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 24 wrzesień 2022

W czwartek przy ulicy Hutniczej odbyło się tradycyjne zawieszenie wiechy na magazynach, które Zalando buduje wraz z Pannatoni. Zawieszenie wiechy oznacza symboliczne zakończenie budowy na etapie surowym. Kolejne miesiące będą poświęcone wyposażaniu i rozruchowi magazynu. Od maja Zalando posiada też funkcjonujący magazyn w Białych Błotach, docelowo pracę w obu lokalizacjach ma znaleźć ok. 4 tys. osób.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przed tygodniem Sejm RP przyjął ustawę o diagnostach laboratoryjnych, w której zapisano, iż rektor uczelni, której podlegają szpitale, nie może ich zlikwidować lub przekształcić bez zgody ministrów nauki oraz zdrowia. Minister Łukasz Schreiber wyjaśnia, że to odpowiedź na obawy bydgoszczan związane z planami Uniwersytetu Mikołaja Kopernika wobec bydgoskich szpitali. Schreiber jednocześnie zaapelował do senatorów o szybkie zajęcie się tym tematem.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 24 wrzesień 2022 09:38

Rok biskupa Włodarczyka (komentarz)

We wrześniu 2021 roku z Koszalina do Bydgoszczy przybył bp. Krzysztof Włodarczyk, który został drugim w historii Diecezji Bydgoskiej ordynariuszem.. Miniony rok nie był dla bydgoskiego Kościoła na pewno łatwy, by miliśmy chociażby świadkami przenosin seminarium z uwagi na małą liczbę kleryków, ale panuje niemal zgodne przekonanie, że na funkcji pasterza znajduje się właściwa osoba.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

  • Sejmik uczcił uchwałą zapomnianego noblistę ze Strzelna

    W 1907 roku nagrodę Nobla z dziedziny fizyki uzyskał Albert Michelson, który urodził się w 1852 roku w Strzelnie, wówczas będącego częścią Prus. Gdy miał trzy lata jego rodzina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych i to temu krajowi przypisuje się jego Nobla, choć Albert Michelson przez całe życie podkreślał swoje związki z Polską i gdy przychodziło mu wypełniać dokumenty, jako miejsce urodzenia podawał Polskę (formalnie wówczas nieistniejącą).

  • RDOŚ wydał decyzję środowiskową dla zachodniego odcinka drogi ekspresowej S-10

    Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję środowiskową dla odcinka Bydgoszcz – Wyrzysk drogi ekspresowej S-10 – to ważna dla regionu droga, która skomunikuje nas sprawniej ze Szczecinem i Gorzowem Wielkopolskim.. Decyzja środowiskowa to ważny moment procedury formalnej, ale trzeba pamiętać, że nie jest ona prawomocna.

Wiadomości z regionu