Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 12 kwiecień 2016
środa, 13 kwiecień 2016 00:53

Czekając na wypadek Pod Blankami

We wtorek kilka minut po godzinie 14 przechodziłem ulicą Pod Blankami. Moją uwagę zwrócił ryk silnika. Pod odwróceniu się zauważyłem jak młode kobiety odskakują przed pędzącym, czarnym samochodem marki BMW, na żnińskich tablicach rejestracyjnych. Dodać należy, że kobiety próbowały przejść przez jezdnie na przejściu dla pieszych, na wysokości ulicy Przesmyk.

Opublikowano w Bydgoszcz

Taka inicjatywa zrodziła się w sercu prymasa Węgier kard. Péter Erdő. Postać, która obok Mieszka I jest symbolem początku państwa polskiego, również wpisała się w historię Węgier, Czech i Słowacji. Państw, które w ostatnim czasie ściślej współpracują ze sobą politycznie.

Opublikowano w Magyar Hirek

Od poniedziałku na stanowisku zastępcy prezydenta Bydgoszczy pracuje Maria Wasiak, jeszcze kilka miesięcy temu stojąca na czele bardzo ważnego resortu – Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. Jak sama przyznaje - wyzwaniem zawodowym będzie wdrażanie na szczeblu samorządowym działań w oparciu o instrumenty prawne, które tworzyła będąc jeszcze członkiem rządu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od 1 kwietnia samorządy przyjmują wnioski mieszkańców o przyznanie wsparcia na wychowywanie dzieci w ramach rządowego programu Rodzina500+. Do 6 kwietnia w mieście Inowrocław złożono 1390 wniosków. Rodzice mają jednak jeszcze dużo czasu, bowiem wypłata świadczeń ruszy dopiero w lipcu (wypłacone ono zostanie i tak z wyrównaniem do dnia 1 kwietnia).

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 12 kwiecień 2016 11:54

W sobotę pociągiem pojedziemy do Szubina

Instytut Rozwoju i Promocji Kolei organizuje w najbliższą sobotę pociąg specjalny ze stacji Bydgoszcz Główna do Szubina po linii kolejowej nr 356. Pociąg ,,Pelikan” pojedzie zatem po trasie, która nie jest wykorzystywana w ogóle w ruchu pasażerskim.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Dokładnie za tydzień przypadnie 670 rocznica nadania praw miejskich Bydgoszczy przez króla Kazimierza Wielkiego. W historyczną datę 19 kwietnia odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Bydgoszczy, w tym roku jednak w nieco innej scenerii.

Opublikowano w Bydgoszcz

Tomograf Funkcjonalny Jądrowego Rezonansu Magnetycznego jest częścią wyposażenia Interdyscyplinarnego Centrum Nowoczesnych Technologii UMK. Budowa ICNT i jego wyposażenie zostały sfinansowane ze środków europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 (Działanie 5.4) - w 70% oraz z budżetu państwa - w 30%. Uniwersytet nie wniósł więc wkładu własnego w tę inwestycję.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek we Wrocławiu minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk przedstawił strategie rozwoju dróg wodnych do 2020 roku z perspektywą do roku 2030. Znalazły się dość duże pieniądze na Wisłę, choć priorytetem dla rządu będą inwestycje na Odrze. Planuje się również budowę Kanału Śląśkiego, który połączyć ma Wisłę z Odrą.

Opublikowano w Regionalne

Biskup Jan Tyrawa w słowie kierowanym do wiernym zaprasza do udziału zarówno w centralnych obchodach jubileuszu, które odbędą się w Ostrowie Lednickim, Gnieźnie i Poznaniu, ale również w wydarzeniach, które odbędą się w Bydgoszczy. W czwartek 14 kwietnia przypada 1050 rocznica przyjęcia przez Mieszka I chrztu i dołączenia Polski do łacińskiej rodzinny chrześcijańskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28            
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu