Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 09 sierpień 2015
niedziela, 09 sierpień 2015 22:33

Polonia Bydgoszcz rozgromiona w Ostrowie

Bydgoscy żużlowcy muszą za tydzień wygrać z Instal Wandą Kraków, jeśli chcą awansować do fazy play-off I ligi. 

Opublikowano w Sport

Chcieli radnego Romana Jasiakiewicza, a przysłano im z Warszawy Krzysztofa Gawkowskiego. Wielu bydgoskich działaczy SLD nie kryje swojej dezaprobaty wobec układu list wyborczych zjednoczonej lewicy.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 09 sierpień 2015 17:45

Od takich spraw jest przecież sąd (opinia)

W ostatnim czasie pojawił się spòr o dojście do wyspy św. Barbary pomiędzy Kurią Diecezjalną, a prezydentem Bruskim i Gazetą Wyborczą. Patrząc na porządek prawny, tego typu sporne kwestie powinny rozstrzygać sądy powszechne, bez niepotrzebnych emocji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu