Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 23 sierpień 2015
poniedziałek, 24 sierpień 2015 00:17

S-5 będzie dużo tańsza. Czyim kosztem?

W ubiegłym tygodniu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła przetargi na budowę 7 odcinków drogi ekspresowej S-5 na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Inwestycje kosztować będą ponad 2,5 mld zł, ale będzie to i tak o ponad miliard złotych mniej niż zarezerwowano na ten cel środków w budżetu państwa.

Opublikowano w Regionalne
niedziela, 23 sierpień 2015 21:14

Dolina Śmierci woła o rewitalizacje

Z bydgoskich miejsc pamięci szczególne znaczenie ma Fordońska Dolina Śmierci, nazwana także Golgotą. Niedaleko dzisiejszych zabudowań miało miejsce 76 lat temu okropne ludobójstwo – Niemcy rozstrzelali 1,2 tys. osób, głównie Polaków, ale też i Żydów oraz przedstawicieli innych narodowości.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 23 sierpień 2015 18:35

Wstydliwy dla Europy pakt Ribbentrop-Mołotow

23 sierpnia 1939 roku ministrowie spraw zagranicznych Związku Radzieckiego i III Rzeszy Niemieckiej podpisali ze sobą pakt o nieagresji. W rezultacie dokument zawierał tajny protokół, który dzielił pomiędzy te państwa terytoria: Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Finlandii i Rumunii. Ten pakt nazywany jest także IV rozbiorem Polski.

Opublikowano w Magazyn

Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu informuje, że prowadzony jest obecnie wniosek na organizację pięciomiesięcznych staży, które rozpocząć miały by się we wrześniu i październiku. Program ten pozwala skorzystać z pomocy przy aktywizacji 458 osób bezrobotnych, które wymagają wsparcia.

Opublikowano w Inowrocław

We wtorek grupa działaczy płockiej Solidarności wypłynęła na specjalnej tratwie ,,Wolności”, aby przed końcem sierpnia dotrzeć do Gdańska, gdzie w 1980 roku odbywały się historyczne wydarzenia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Łuszczyca to przewlekła choroba skórna, która potrafi skutecznie uprzykrzyć życie. Nieestetyczne plamy szpecą nasze ciało, a my zaczynamy borykać się nie tylko z chorobą, ale i kompleksami. Nie należy się jednak poddawać z łuszczycą da się żyć. Istnieje wiele skutecznych sposobów, które pozwolą nam zminimalizować skutki tej dotkliwej choroby.

Opublikowano w Polecane

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu