Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrawie 500 staży dla bezrobotnych powyżej 30-tki z powiatu inowrocławskiego

Prawie 500 staży dla bezrobotnych powyżej 30-tki z powiatu inowrocławskiego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław niedziela, 23 sierpień 2015 17:23

Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu informuje, że prowadzony jest obecnie wniosek na organizację pięciomiesięcznych staży, które rozpocząć miały by się we wrześniu i październiku. Program ten pozwala skorzystać z pomocy przy aktywizacji 458 osób bezrobotnych, które wymagają wsparcia.

 

Ze stażu będą mogły skorzystać mieszkańcy powiatu nakielskiego po 30-tym roku życia, którzy zostali zakwalifikowani do II profilu pomocy. W sposób szczególny będą traktowane tutaj osoby długotrwale bezrobotne oraz o niskich kwalifikacjach.

 

Na stronach internetowych inowrocławskiego PUP dostępne są dokładne informacje dotyczące projektu pn. „Wsparcie aktywności zawodowej osób bezrobotnych w powiecie inowrocławskim (I)”, który współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego. Dostępne są na niej także wnioski dla przedsiębiorców, którzy chcieliby przy wsparciu PUP zorganizować taki pięciomiesięczny staż.

 

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

  Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

 • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

  W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu