Jesteś tutaj: HomeNakielskiPremier wyznaczył Kcyni komisarza. Wyborów w tej kadencji już nie będzie

Premier wyznaczył Kcyni komisarza. Wyborów w tej kadencji już nie będzie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki czwartek, 05 październik 2023 16:54

Od środy 4 października obowiązki burmistrza Kcyni pełni Wojciech Niemczyk, którego na to stanowisko powołał Mateusz Morawiecki. Niemczyk związany jest z Janikowem, w 2015 roku z list Prawa i Sprawiedliwości bez sukcesu kandydował do Sejmu. Premier powołał osobę do pełnienia obowiązków burmistrza w związku ze śmiercią burmistrza Marka Szarugi pod koniec sierpnia.

Przez chwilę ważyło się czy w Kcyni odbędą się przedterminowe wybory, bowiem to jest naturalna procedura gdy wygasa mandat burmistrza np. z powodu zgonu. Wyborów nie przeprowadza się jednak, gdy ich termin byłby krótszy niż pół roku do końca kadencji – w tej sprawie było to trochę na styku zatem decyzja nie była jednoznaczna. Ostatecznie zdecydowano się na powołanie Niemczyka do końca kadencji – termin wyborów samorządowych nie jest jeszcze ustalony, ale mają się one odbyć na wiosnę.

 

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
  • Pesa dostarczy przynajmniej jeden nowy pociąg dla województwa

    W środę Urząd Marszałkowski rozstrzygnął przetarg na dostawę nowych pociągów dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wiemy, że pociąg typu ELF będzie kosztował prawie 47 mln zł. Nie wiemy natomiast ile dokładnie uda się kupić w najbliższych latach nowych pociągów.

  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

Wiadomości z regionu