Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 05 styczeń 2024

Przed Nowym Rokiem bydgoszczanin planował polecieć na Dominikanę, aby tam przywitać 2024 rok. W świat chciał wylecieć z warszawskiego lotniska Chopina, bowiem oferta bydgoskiego lotniska jest znacznie skromniejsza. Z powodu głupiego żartu zapłacił mandat, a podróż mu przepadła.

Opublikowano w Bydgoszcz

W pierwszym w 2024 roku Przeglądzie Zagranicznym powiemy o standardzie gniazd do ładowania telefonów komórkowych w Unii Europejskiej, który sprawić ma, że jedna ładowarka pozwoli ładować wszystkie dostępne na rynku modele, o sprzeciwie polskiego premiera wobec relokacji uchodźców. Wspomnimy też o priorytetach prezydencji belgijskiej w Radzie Unii Europejskiej oraz o sytuacji politycznej w Holandii.

Opublikowano w Magazyn

W sierpniu z pompą otwierana była hala targowa przy ulicy Magdzińskiego, ponownie otwierana bowiem budynek ma ponad stuletnią tradycję, ostatnie lata gdy hala pełniła funkcję bazaru nie były najlepsze, wtedy halę przejęło miasto i miała się ona otworzyć na ludzi. Pierwsze dni po sierpniowym otwarciu mogły być optymistyczne, bo bywały momenty, że ciężko było się przecisnąć. Przełom 2023 i 2024 roku to zamknięcie sporej części lokali gastronomicznych, a kolejne niewykluczają również rezygnacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kilka tygodni temu minister Przemysław Czarnek – dzisiaj były już minister – wydał zgodę na utworzenie Wydziału Medycznego na Politechnice Bydgoskiej. Dokonał tego pomimo negatywnej decyzji Polskiej Komisji Akredytacyjnej, gdy kilka dni temu nowy minister Dariusz Wieczorek zapowiedział zweryfikowanie decyzji o nowych kierunkach lekarskich mógł się pojawić niepokój wśród osób kibicujących medycynie na Politechnice Bydgoskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu