Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 29 styczeń 2024

W dniach 17-23 stycznia 2024 roku w Iraku gościła dziewięcioosobowa delegacja z Polski. W wyjeździe uczestniczyli członkowie Polsko-Arabskiego Klubu Społeczno-Gospodarczego, Stowarzyszenia Comunita Regina della Pace z Radomia oraz ks. abp Tomasz Peta, metropolita Astany.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 29 styczeń 2024 18:19

Co dalej z odcinkiem Solec Kujawski-Emilianowo S-10?

Trudno jednoznacznie na dzisiaj ocenić na ile decyzja Lasów Państwowych o wstrzymaniu wycinki wpłynie na harmonogram budowy odcinka Emilianowo-Solec Kujawski. Są jednak przesłanki, aby stwierdzić, że wycinki mogą być wstrzymane przynajmniej do września. Jeżeli do tego czasu zostanie wydana przez wojewodę decyzja ZRID, to mamy opóźnienie w realizacji tego odcinka.

Opublikowano w Regionalne

Za nami kulminacyjny dzień 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale wciąż on trwa, bowiem możemy np. brać udział w licytacjach – oficjalne podsumowanie Finału poznać mamy dopiero pod koniec marca. W nocy bydgoski sztab WOŚP podsumował wstępnie bydgoski Finał.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 29 styczeń 2024 15:39

W Inowrocławiu WOŚP z nowym rekordem

Każdy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to w Inowrocławiu wielkie święto. W tym roku na Kujawach głównym centrum był Teatr Miejski, gdzie odbył się koncert. Nie zapomniano jednak też o tradycyjnym biegu na Stadionie Miejskim i turnieju siatkarskim na hali sportowej. Jak wynika ze wstępnego podsumowania Kujawskiego Centrum Kultury, które co roku koordynuje Finał w Inowrocławiu – zebrano 207 tys. i 525 zł oraz 23 grosze.

Opublikowano w Inowrocław

Zakłócenia w żegludze po Morzu Czerwonym i Kanale Sueskim i napięcia geopolityczne na Bliskim Wschodzie to niepokojące zdarzenia, ale nie widać ich większego wpływu na ceny ropy. – Prawdopodobnie ropa reaguje tak słabo, ponieważ oczekuje się w tym roku spowolnienia gospodarczego – mówi Piotr Kuczyński, analityk Domu Inwestycyjnego Xelion. Jak wskazuje, największą niewiadomą i czynnikiem, który może mieć w tym roku przełożenie na wzrost cen ropy, będzie sytuacja gospodarcza w Chinach.

Opublikowano w Magazyn

W środę radni maja zdecydować w sprawie przemianowania ulicy Krętej, która bezpośrednio przylega do Starego Rynku, na ulicę Jazzową. Zabiega o to właściciel klubu Eljazz. Po drugiej stronie barykady staja jednak regionaliści, którzy upominają się o 99-letnią tradycję nazwy Krętej, a jak doliczymy do tego niemieckie Krummegasse – to tradycja tej nazwy sięga 170 lat.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jeżeli ktoś liczył, że w nowej kadencji parlamentu zostanie wznowiona formuła współpracy ponad podziałami politycznymi na rzecz Bydgoszczy i regionu to się mocno przeliczyli. Co prawda wszyscy parlamentarzyści wyrazili akces do Parlamentarnego Zespołu Ziemi Bydgoskiej, to takowy do dzisiaj się nie ukonstytuował. Powodem ma być brak czasu – bowiem naszych parlamentarzystów pochłonęły takie sprawy jak np. debata nad immunitetem posła Brauna, choć spawa wydawała się na tyle oczywista, że wystarczyłoby jedynie usiąść i zagłosować.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 29 styczeń 2024 10:21

Przeszło 175 mln zł to nowy rekord Finału WOŚP

Tuż przed północą podsumowano wstępnie 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – zadeklarowana na tamten moment kwota to ponad 175,4 mln zł – to jak przyzwyczailiśmy się co roku nowy rekord. Nie jest to jednak kwota ostateczna, wciąż trwa bowiem wiele licytacji – ostatecznie ta kwota będzie znacznie wyższa.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu