Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 26 styczeń 2024

Od grudnia PKP Intercity i Ceskie Drahy chcą uruchomić bezpośrednie pociągi z Trójmiasta przez Bydgoszcz do Pragi. Czeski prywatny przewoźnik RegioJet – o czym wiele razy pisaliśmy – chciał do Pragi jeździć od grudnia 2021 roku, ale blokuje to Urząd Transportu Kolejowego po protestach PKP Intercity. Wypowiedź wiceministra Piotra Malepszaka daje nadzieję, że to się zmieni.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Polsce jesteśmy świadkami sporego zamieszania wokół mediów publicznych i sposób kompetencyjnych. W debacie publicznej brakuje jednak dyskusji o tym jak powinny wyglądać media publiczne, kto powinien pilnować ich niezależności od władzy. Kluczowe wyzwanie to jednak sprawić, aby były one od władzy publicznej niezależne. Widząc brak takiej debaty przygotowaliśmy specjalne wydanie Przeglądu Zagranicznego, które jest poświęcone temu jak uregulowały to państwa europejskie.

Opublikowano w Magazyn
piątek, 26 styczeń 2024 16:47

Okręg bydgoski ma od dzisiaj komplet posłów

Oficjalnie w piątek 26 stycznia mandat poselski objęła posłanka Magdalena Łośko, która zasiadała w Sejmie RP w poprzedniej kadencji. Mandat objęła w związku z wygaśnięciem na początku stycznia mandatu Krzysztofa Brejzy, który objął funkcję posła do Parlamentu Europejskiego. Magdalena Łośko związana jest z Koalicją Obywatelską.

Opublikowano w Inowrocław

W wieku 84 lat zmarł prof. Włodzimierz Jastrzębski, jeden z najwybitniejszych bydgoskich historyków, który z powodu odwagi w głoszeniu swoich przekonań niekiedy był odbierany kontrowersyjnie. Trudno byłoby mu odbierać powszechne uznanie i szacunek w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ponad 100 lat miał budynek Fabryki Lloyda zlokalizowany przy ulicy Fordońskiej – produkowano tutaj m.in. kotły parowe i żurawie. Rok jej produkcji to 1887. Ostatnie lata była to ciekawa przestrzeń wystawowa, odbywały się tutaj konferencje biznesowe, koncerty, a nawet walki w klatce. Pożar, który wybuchł około godziny 3 w nocy strawił całą konstrukcję hali.

Opublikowano w Bydgoszcz

Resort odpowiedzialny za infrastrukturę nie zamierza ingerować w przebieg drogi ekspresowej S-10 pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem. Wiceminister Paweł Gancarz stwierdza, że wyboru wariantu jej przebiegu dokonano zgodnie z przepisami. Zapytanie do Ministerstwa Infrastruktury w tej sprawie skierował poseł Łukasz Schreiber, pytając czy dojdzie do opóźnień w związku z protestami polityków koalicyjnej partii Zieloni.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 26 styczeń 2024 06:38

Pojawiły się wizualizacje dla Dworcowej 28

Pasaż przy ulicy Dworcowej 28 przez lata był kultowym miejscem bydgoskiego Śródmieścia, choć może nie był zbyt estetyczny – niektórzy nazywali go ,,najbrzydszym budynkiem Dworcowej”, to kojarzył go nie mal każdy. W 2022 roku nowy właściciel tej działki zrównał go z ziemią. Pojawiły się wizualizację budynku, który pojawi się w jego miejsce.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Lipiec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Wiadomości z regionu