Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 15 styczeń 2024

22 grudnia premier Donald Tusk powołał na funkcję pełniącego obowiązki prezydenta Inowrocławia Wojciecha Piniewskiego, wcześniej odwołując z tej funkcji Marka Słabińskiego. Słabiński uważa, że dokonano tego nielegalnie i opiera się na jednej opinii prawnej, z której wynika, iż premier powołuje komisarza do czasu wyboru nowego prezydenta w wyborach powszechnych.. Urzędem Miasta w praktyce kieruje Piniewski, w Inowrocławiu udało się uniknąć sporu o gabinet prezydenta, który toczył się w Telewizji Polskiej. Wątpliwości prawne mogą być jednak dla Inowrocławia problematyczne.

Opublikowano w Inowrocław

Bydgoski zakład zbrojeniowy Nitro-Chem to jeden z największych dostawców amunicji dla armii Stanów Zjednoczonych. W minionym roku bydgoska firma podpisała umowę z amerykańską Paramount Enterprises International na dostawę trotylu, który przeznaczony będzie na amerykańskie rządowe programy zbrojeniowe. Kończone obecnie inwestycje mają zwiększyć możliwości produkcyjne.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 15 styczeń 2024 19:37

Europoseł Krzysztof Brejza zaczyna sprawowanie mandatu

Rozpoczynająca się w poniedziałek 15 stycznia sesja plenarna w Stasburgu jest pierwszą, w której w roli posła do Parlamentu Europejskiego wystąpił Krzysztof Brejza – wieloletni polski poseł oraz senator jednej kadencji. Brejza objął mandat w wyniku wygaśnięcia mandatu Radosława Sikorskiego, który został ministrem spraw zagranicznych.

Opublikowano w Regionalne

11 listopada w Kaliszu doszło do antysemickiego marszu zorganizowanego przez ,,kamractwo”, w czasie którego doszło do spalenia statutów kaliskich, co stało się międzynarodowym skandalem. Sąd w Kaliszu tę sprawę skierował do Bydgoszczy. W środę 17 stycznia ta sprawa ruszy przed bydgoskim Sądem Okręgowym. Na ławie oskarżonych zasiądzie m.in.: patostreamer Wojciech O. i patostreamer Marcin O. uznawani do niedawna za liderów środowisk kamrackich, a także Piotr R. który w przeszłości był skazywany za czyny antysemickie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Drogi ekspresowe i autostrady charakteryzują się bezkolizyjnym ruchem, z tego też powodu pomimo dużych prędkości ilość zdarzeń drogowych jest stosunkowo niewielka – gdy już do nich jednak dochodzi, to zazwyczaj wynikają one z najechania jednego pojazdu na drugi. W sobotnie popołudnie doszło do tragicznego wypadku na drodze ekspresowej S5 w Szczutkach – w tym wypadku doszło do czołowego zderzenia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od 30 grudnia w Inowrocławiu wzrosły taryfy na dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków o około 15%. Jest to pierwsza podwyżka taryf Przedsiębiorstwa Wodnego i Kanalizacyjnego w Inowrocławiu. Temat w przestrzeni publicznej pojawił się głównie za sprawą radnych opozycji, którzy zarzucili władzom miasta brak poinformowania mieszkańców.

Opublikowano w Inowrocław

O praworządności można powiedzieć, że albo ona jest, albo jej nie ma – nie można tego zagadnienia stopniować jak to lubią robić politycy. Dzisiaj dla części Polaków panowie Kamiński i Wąsik to odbywający karę pozbawienia wolności przestępcy, a dla drugich więźniowie polityczni – nie widzę szans, aby jedni drugich przekonali. Natomiast liderzy PO i PiS robią wszystko, aby temperaturę sporu politycznego eskalować. W praktyce weszliśmy już w czas kampanii wyborczej do samorządów, choć nie znamy przecież jeszcze terminu wyborów.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 15 styczeń 2024 06:58

NCBR unowocześni kształcenie inżynierów na UKW

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju kojarzone jest głównie ze wspieraniem badań, które realizują polscy przedsiębiorcy na rzecz rozwoju innowacyjności naszego kraju. To jest faktycznie główne zadanie NCBR, ale jak się okazuje wspiera ono również dydaktykę. NCBR finansowanie swoich projektów opiera na funduszach z Unii Europejskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Styczeń 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Wiadomości z regionu